Hírvilág

Gyógyító Magyarország

2011. OKTÓBER 21.

Szöveg nagyítása:

-
+

Pénteken zárul a turizmusról és vendéglátásról szóló törvény tárcán belüli egyeztetése, várhatóan két hét múlva pedig elkezdődik a tárcák közötti tárgyalása - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium turisztikai főosztályának vezetője pénteken Hévízen. Nemes Andrea a Danubius Health Spa Resort Aqua szálloda 224 millió forintból megvalósított szolgáltatásbővítésének átadásán beszélt arról, hogy az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) turizmusfejlesztési stratégiájának fontos része az új törvény, amelyre már régóta vár a szakma. E két fontos terület nagy lehetőségeket rejt a magyar gazdaság, valamint a kis- és középvállalkozások megerősítése szempontjából. Elmondta, hogy hamarosan megjelenik a turisztikai attrakciók fejlesztésére szánt pályázat, november-december táján pedig a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a szálláshelyek fejlesztésére vonatkozó pályázatot teszi közzé. Az ÚSZT Gyógyító Magyarország programjában leírtak megvalósítását segíti a várhatóan szintén az év végén megjelenő, az egészségturisztikai beruházásokat támogató pályázat, amely azt is szolgálja, hogy megerősödjön Magyarországon a határon átnyúló egészségügyi szolgáltatások piaca. Nemes Andrea kitért arra, hogy az idei év első nyolc hónapjában országosan csökkent ugyan a vendégek és a vendégéjszakák száma, de ezzel ellentétesen a nyugat-dunántúli régióban növekedést mutatnak ezek az adatok. A szálláshelybevétel szintén a dunántúli területen nőtt, ami hozzájárul az ország gazdasági teljesítményéhez. Úgy fogalmazott, hogy Budapest és Hajdúszoboszló után a harmadik legnagyobb vendégforgalmú Hévízen is szükség van további fejlesztésekre. A több mint egymillió vendégéjszakát regisztráló fürdőváros szállodái folyamatosan megújulnak, és ez az eredményekben is tükröződik, a város tavalyi 408 millió forintos idegenforgalmi adóbevétele a teljes magyarországi adat 5,6 százalékát jelenti. Nagy Rita, az all inclusive ellátást kínáló hotel igazgatója a beruházásáról elmondta: a három ütemben, 224 millió forint költséggel megvalósított fejlesztés tavaly májusban kezdődött. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az ÚSZT pályázatából 67 millió forintos támogatást biztosított a 80 százalékot meghaladó foglaltságú hotel szolgáltatásbővítéséhez. Az első ütemben felújították a gyógyászati részleget, amelyet új elektroterápiás kezelővel, sókamrával és három gyógytorna-teremmel egészítettek ki, valamint szaunákat építettek. A második fázisban tíz új masszázshelyiséget alakítottak ki, továbbá kozmetikai kezelőt, fodrászatot és pedikűrhelyiséget építettek. A harmadik ütemben megújították a szaunarészleget, illetve épületbővítés eredményeként gyermekrészleget hoztak létre két medencével és baba-barát kiszolgáló helyiségekkel. Az igazgató úgy fogalmazott: a beruházás révén háromgenerációs családi szállodává alakult a hotel, ahol a gyerekek, a szüleik és a nagyszülők is megfelelő elfoglaltságot találnak. MTI

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Gondolat

A szem és a látás a Bibliában

RÁCZ Péter

A látásra vonatkozó igehelyek és értelmezésük, szimbolikus jelentőségük a Bibliában.

Klinikum

Klinikai vizsgálatokról

A klinikai vizsgálatok célja megtalálni a betegségek megelőzésének, diagnosztikájának vagy kezelésének megfelelő módját. A kezelést tekintve a klinikai vizsgálatok célja gyakran annak megállapítása, hogy az új kezelés hatásosabb és kevesebb mellékhatással jár, mint más, már a gyakorlatban használt eljárás. A klinikai vizsgálatokat a félig-kísérletek közé sorolják és akár több vizsgálat együttes kiértékelésére is szükség lehet az eredmények általánosításához (metaanalízis, evidence synthesis).

Gondolat

Bevezetés a szomato-pszichoterápia szerteágazó világába

A szomato-pszichoterápia szemléletében a test és az elme nem különválasztható jelenségek, hanem egyazon dolog, a testelme két aspektusa. Ám ebben a szemléletben mégis a test az elsődleges, a „bölcsebb fél”: a test, a testi élmény biztosíthatja a biztonság, az önbizalom, az önkontroll és a lelki gyógyulás és öngyógyítás lényeges elemeit az egyén számára.

Gondolat

Az önmagunkkal való foglalkozás mint gyógyítás – Interjú Kis Judit képzőművésszel

„Mentális egészséggyakorlatok. A művészet közösségi helyzetekbe terelése.” Saját munkáiról szólva fogalmaz így Kis Judit képzőművész, akinek az önreflexióra építő művei önmagunkkal és másokkal egyaránt interakcióra hívnak. Kis Judit 2020-ban kapta meg az ACAX_Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, akkor, amikor a Covid-járvány globális szinten ébresztett rá mindannyiunk kiszolgáltatottságára, gyengeségeinkre és erősségeinkre. A rangos képzőművészeti díj nemzetközi zsűrije szerint Kis Judit munkái arra a lehetőségre hívják fel a figyelmet, hogy „úgy hagyjuk majd magunk mögött a jelenlegi helyzetet, hogy közben újra felfedezzük képességünket az empátiára és a törődésre”. A fiatal képzőművésszel sebezhetőségről, egyéni és közösségi gyógyulásról beszélgettünk.

Gondolat

Egy halálra ítélt szakma végváraiban – Interjú dr. Prinz Gyulával

Mióta kineveztek tagozatvezetőnek, felhívtam valamennyi hazai fertőző osztályt, hogy megismerjem a valós helyzetet. Kétségbeejtő a fertőző osztályokon dolgozó orvosok létszáma, korösszetétele, és számos helyen aggasztó, hogy milyen nagy távolságra kell küldeni a mikrobiológiai mintákat. Valamennyi kórházban szükség van a klinikai mikrobiológiai és az infektológiai szolgálatra. A fejlett világban a világon mindenütt így van, ez nem tisztán pénz kérdése, hanem szemléleté is – mondta dr. Prinz Gyula a szakmai kollégium infektológia tagozatvezetője.