A nikotin emeli a vércukorszintet
2011. AUGUSZTUS 15.
2011. AUGUSZTUS 15.
A dohányzás mindenki egészségére ártalmas, de a cigaretta nikotintartalma a cukorbetegekre még nagyobb veszélyt jelenthet.
Laboratóriumi kísérletben a kutatók felfedezték, hogy a nikotin növeli a vércukorszintet, és minél több nikotin van jelen, annál magasabb a vércukorszint. A magas vércukorszint a cukorbetegség szövődményeinek, például a szem és vesebetegségek megnövekedett kockázatával áll összefüggésben.
„A dohányzás rendkívül veszélyes a cukorbetegekre, sokkal veszélyesebb, mint a betegségben nem szenvedőkre” – jelentett be a tanulmány szerzője, Xiao-Chuan Liu, a Kaliforniai Műszaki Egyetem docense. „A kísérlet eredményeinek arra kell ösztönözniük a cukorbetegeket, hogy teljesen hagyjanak fel a dohányzással, és ismerjék fel, hogy a nikotin emeli meg a vércukorszintet.”
Emiatt a nikotintartalmú terápiás eszközök, például a nikotintapaszok alkalmazását is korlátozni kell.
„Ha valaki rövid ideig használja, csak amíg leszokik a dohányzásról, az rendben van. Ha viszont valakinek megmarad a nikotinfüggősége, és hosszú távon használja a terméket, az káros. Nem szabad hosszú ideig elektromos cigarettát vagy nikotinos rágógumit sem alkalmazni. Meg kell szüntetni a nikotinbevitelt” – tette hozzá Liu, aki az Amerikai Kémiai Társaság hétvégi anaheimi konferenciáján tette közzé eredményeit.
A szakértő azt is elmondta, nagyon fontos, hogy a közvélemény, és főleg a dohányosok tudomást szerezzenek arról, ha valaki azt gondolja, hogy vég nélkül alkalmazhatók a nikotinpótló termékek, sajnos továbbra is fennáll a kockázat, és a szövődmények kialakulásának valószínűsége sokkal magasabb. Azt már korábban is tudtuk, hogy a dohányzás növeli a betegségek kockázatát a cukorbetegekben, azt azonban nem tudtuk pontosan, hogy a cigaretta melyik összetevője fokozza a kockázatot. A kísérlet kimutatta, hogy a toxikus nikotin okozza a vércukor emelkedését.
Forrás: Medipress
Kapcsolódó anyagok: Az elektromos cigarettáról
Célzott gyógyszer a dohányzásról való leszokáshoz
Nem biztonságosak az elektromos cigaretták
Új módszerekkel a leszokás rögös útjain
Célzott gyógyszer a dohányzásról való leszokáshoz
Hírvilág
A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.
A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.
Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.
Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).
Hírvilág
Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.
Magyar szer hozhat áttörést a felnőttkori cukorbetegség gyógyításában. A tablettákat már embereken tesztelik. A nemzetközi kutatók is az antibiotikumhoz hasonló áttörésről beszélnek. A kész gyógyszer négy év múlva kerülhet a piacra.
Klinikum
A húgysav keletkezésének vannak endogen (purinszintézis, sejtpusztulás) és exogen (táplálkozás) forrásai. A kezelésnek tehát ennek megfelelően kell, hogy legyen nem csak endogen, hanem exogen útja is, ami magát a táplálkozást (és a helyes életvitelt is) foglalja magába.
Gondolat
2019. január 3-án, teljes váratlansággal halt meg az akkor 40 éves fotóművész. Generációjának egyik legtehetségesebb alkotója volt, több díjjal, elismerésekkel és jelentős, a szakmán túli közönség számára is kiemelkedő sorozatokkal a háta mögött. Életműve igen sokrétű, ám az a vizuális világ, amely már a korai anyagaiban megszületik, formailag egységben tartja azt
Hírvilág
Az alvászavar mára globális problémává nőtte ki magát, hiszen a világ népességének közel felét érinti az élet valamelyik szakaszában, azonban sajnos csak nagyon kevesen ismerik fel a problémát, és foglalkoznak a kezelésével.
Ez a kérdés is elhangzik az A sirály a király? című zenés előadásban, mégpedig az írónő, Bosnyák Viktória szájából, aki nem csak önmagát adja, de egyben bagoly és papagáj is.
1.
2.
3.
4.
5.
1.
Ideggyógyászati Szemle
[Myasthenia gravis-betegek autonóm rendellenességeinek elektrofiziológiás vizsgálata: prospektív tanulmány]2.
Ideggyógyászati Szemle
[A transforaminalis epiduralis szteroidbefecskendezés hatékonyságának értékelése távoli lateralis ágyéki sérv esetén]3.
Ideggyógyászati Szemle
Az anaerob baktériumok szerepe az agyi tályogokban: irodalmi összefoglaló4.
5.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás