Egészségpolitika

A betegek bevonásával kidolgoznak egy mobil rendszert az asztma önálló kezelésére

2015. MÁJUS 29.

Szöveg nagyítása:

-
+

Annak ellenére, hogy a széles körben rendelkezésre állnak különféle asztmaterápiák, sok asztmás továbbra is rendkívül sok kellemetlen tünetet érez, s ezek jelentősen befolyásolják életminőségüket. Összhangban az idei World Asthma Day vezető témájával: "Kontrollálhatod az asztmádat", a „myAirCoach” - egy vezető páneurópai projekt - betegeket toboroz, hogy kidolgozzon egy olyan monitorozó készüléket, amelyet a mobil technológiával integrálnak, hogy segíthessenek az asztmában szenvedőknek a megfelelő lépések megtételében, hogy saját állapotuk lehetőségeinek csúcsán legyenek, és a lehető legkisebbre csökkentsék egy asztmás roham kockázatát. Sok olyan külső tényező van, amely befolyásolja, hogy az egyén mennyire képes kezelni az asztmáját. A myAirCoach érzékelők hálózatát használja majd arra, hogy adatokat gyűjtsön a beteg tüneteiről, a légutak belső gyulladásáról, és a környezetről. Az adatok egy mobil eszköz közvetítésével kerülnek át elemzésre, bemenetét képezik az asztma személyre szabott digitális modelljének, amely támogatja a beteget abban, hogy jobban menedzselje a betegségét, és optimalizálja a kezelést. "Ez egy igazán innovatív felhasználása a mobil technológiának és létrehoz egy fontos eszközt, ami nagyságrendi javulást hozhat a betegek életminőségében”, mondja Breda Flood, az Európai Allergia és Légúti Betegségek Betegszervezetének elnöke. Tekintettel arra, hogy az asztma személyre szabott figyelmet követel, a myAirCoach majd a betegeket helyezi az asztma kezelésének központjába. A projekt tanácsadó bizottságot állított fel (Advisory Patient Forum - APF), amely kalauzolja a kutatókat, hogy a kapott önmenedzselési rendszer megfeleljen betegek igényeinek. A legnagyobb európai betegszervezetek képviselői segítik majd a fejlesztés folyamatát fókuszcsoportokban és kutatásokban való részvételükkel, hogy a myAirCoach a való világban a lehető leghasznosabb lehessen. Ha Ön asztmás, és szeretne az egyik beteg-szakértő lenni, írjon a [email protected] címre. Híreket fog kapni a myAirCoach projekt legújabb fejleményeiről, és konzultációs lehetőségeket is. Az EU által finanszírozott program, a „Kutatási és Innovációs Horizont 2020” keretein belül fejlesztett myAirCoach nagy lehetőség arra, hogy bizonyítsa a betegek bevonásának széles körű előnyeit az egészségügyi ellátás javítását célzó új technológiák kifejlesztésében. Szemlézte: elitmed.hu, Kolin Péter Forrás: https://www.ehealthnews.eu/

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Egészségpolitika

Van, ahová hajnali 3-kor érkeztek a revizorok

KUN J Viktória

A blokkolóórák után most már személyesen ellenőrök is figyelik, ki tartózkodik a kórházakban. Ki dolgozik, ki fekszik a kórházi ágyakon, és hogyan használják például a diagnosztikai képalkotókat. Bármely nap és a nap bármely órájában érkezhet a mobilegység. Figyelnek, ellenőrzik, leleplezik, „lógnak”-e az egészségügyben dolgozók.

Egészségpolitika

Módosításra szorul az új egészségügyi jogállásról szóló törvény

Mindenképpen módosításra szorul az új egészségügyi jogállásról szóló törvény – állították egybehangzóan munkajogász szakértők egy, az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényről szervezett videókonferencián. Ahogy elfogadhatatlan ennyire méltatlan, elkapkodott, kidolgozatlan és indokolatlanul nehéz körülményeket teremteni, és ilyen választásra kényszeríteni valakit az élethivatását illetően.

Egészségpolitika

Már a csecsemőknél is diagnosztizálható a lelki zavar

Szülés körüli depresszió, az újszülött alvási, étkezési, figyelem zavara, a sok sírás, megannyi jelzés, amivel foglalkozni kell. A korábbi teóriákkal szemben nemcsak két éves kor után, hanem már egészen korai időszakban is figyelni kell és diagnózis is felállítható a kisbaba lelki problémájáról. A témában először rendeztek a napokban nemzetközi konferenciát Magyarországon, ahol több mint 240 előadást tartottak az érintett területek neves szakemberei.

Egészségpolitika

Gyerekek és gyermekeket várók, tervezők – szabad-e oltani?

Úgy tűnik ebben a hazai álláspont egyértelmű, de számos országban már kismamákat oltanak. A jelenlegi szakértői vélemények szerint az mRNS-oltások nem veszélyesek a terhes kismamákra, de klinikai kísérletek hiányában ezt mégsem lehet százszázalékos biztonsággal állítani. Magyarországon éppen ezért nem ajánlják az oltást várandósoknak, de az Egyesült Államokban, Izraelben, vagy Angliában a kismamákra bízzák a döntést. Gyermekeknek egyelőre sehol sem adnak vakcinát.

Egészségpolitika

Szakmai javaslat a Covid-19-járvány okozta tömeges megbetegedések és halálozások csökkentése érdekében hozandó intézkedésekre a negyedik hullámban

Tisztában vagyunk azzal, hogy a járvány elleni védekezésbe már mindenki belefáradt. Mégis, egészségügyi szakemberként tudjuk, hogy a Covid-19-járvány 4. hulláma során sem lesznek elkerülhetők a racionális korlátozó intézkedések. Hazánk jelenlegi átoltottsági szintjén a nyájimmunitás kialakulásával egyelőre nem számolhatunk, az ismét erősödő járvány a következő hónapokban több ezer áldozattal jár majd, elsősorban az oltatlanok között. Le kell számolnunk azzal a tévhittel is, hogy a beoltottság önmagában teljes biztonságot jelent! A hamis biztonságérzet az oltottak körében, a kiegészítő védelmi szabályok sutba dobása a járvány fellángolásának a melegágyát képezi az átoltottság mai szintje mellett.

Kapcsolódó anyagok

Egészségpolitika

Van, ahová hajnali 3-kor érkeztek a revizorok

KUN J Viktória

A blokkolóórák után most már személyesen ellenőrök is figyelik, ki tartózkodik a kórházakban. Ki dolgozik, ki fekszik a kórházi ágyakon, és hogyan használják például a diagnosztikai képalkotókat. Bármely nap és a nap bármely órájában érkezhet a mobilegység. Figyelnek, ellenőrzik, leleplezik, „lógnak”-e az egészségügyben dolgozók.

Egészségpolitika

Alapvetően alakulhat át a gyógyszerhozzáférés - Interjú Molnár Márkkal

KUN J Viktória

„A beteg egyre gyakrabban találkozik majd azzal, hogy amikor a támogatott, és eddig viszonylag olcsó készítményéért bemegy a patikába, a korábbi óriási választékból csak egy-kettő maradt, aztán már egy sem. Az utóbbi egy évben jelentősen megnőtt az ellátási problémák száma és súlyossága, és az is érezhető, hogy a háttérben meghúzódó okok tendenciózusak” – nyilatkozta az eLitMednek Molnár Márk egészségügyi közgazdász, gyógyszerpiaci szakértő, aki beszélt a gyógyszerellátás múltjáról, jelenéről és jövőjéről is.

Idegtudományok

Egymásra ható elmék

SZEMLE eLitMed

Az agyak közötti szinkronitás szintje – ami minél erősebb, annál nagyobb élvezettel jár – szociális állatoknál, így az embernél is, előre jelzi a kapcsolat minőségét, állítja a gyorsan növekvő új kutatási terület, a kollektív idegtudomány.

Idegtudományok

Hogyan csökkenthetnénk a Parkinson-kór kialakulásának kockázatát?

SZEMLE eLitMed

A magányosság 1,4-szeresre növeli a Parkinson-kór kialakulásának kockázatát, míg számos gyógyszer szedése csökkenti, még több gyógyszer pedig növeli incidenciáját.

Egészségpolitika

Nihil faciendum?

KAPÓCS Gábor

A közelmúltban elképesztő képek jelentek meg a hazai sajtóban egy határszéli szociális otthon ágyipoloska-fertőzöttségét bemutatva. A tudósítások egyöntetűen arról szóltak, hogy az elmúlt időszakban az ágyipoloskák az otthon különböző épületeiben, lakószobáiban általánosan elterjedtek, így a bemutatott jelenség valójában több száz ott élő (és dolgozó) ember életét keseríti meg, és már huzamosabb ideje. Nem csupán megkeseríti mindennapjaikat, hanem egészségüket is veszélyezteti. Mert az ágyi poloska (Cimex lectularius) a vérszívó poloskák családjába tartozva elsősorban emberek vérével táplálkozik, így súlyos betegségek terjesztője is lehet.