Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 150

Helyünk a világban

2024. AUGUSZTUS 14.

400 ezer gyermeket veszélyeztet szegénység vagy kirekesztődés Magyarországon

STATISZTIKA eLitMed

Az EUROSTAT legfrissebb adatai szerint bár hazánk a 24,4 százalékos aránnyal az uniós középmezőnyben helyezkedik el, a szülők iskolai végzettségének jelentős befolyása rámutat a társadalmi egyenlőtlenségekre is.

Immunonkológia

2024. JÚLIUS 15.

Nivolumab (NIVO) plusz ipilimumab (IPI) vs. kemoterápia (kemo) első vonalbeli (1L) kezelésként maga mikroszatellita-instabilitású/hibajavítás-hiányos (MSI-H/dMMR) metasztatikus vastagbélrák (mCRC) esetén: A CheckMate 8HW vizsgálat első eredményei

Az MSI-H/dMMR eltéréssel rendelkező metasztatikus colorectalis rákban (metastatic colorectal cancer – mCRC) szenvedő betegeknek rossz a túlélése a standard kemoterápia±célzott terápia kombinációkkal.

Immunonkológia

2024. JÚLIUS 15.

Korai stádiumú nem kissejtes tüdőrák szisztémás kezelési lehetőségei

OSTOROS Gyula

A tüdőrák szedi a legtöbb áldozatot a világon a szolid tumorok közül. A nem kissejtes tüdőrák komplex kezelése tekintetében az utóbbi években igen jelentős előrelépés történt. Minden esetben a terápiáról multidiszciplináris munkacsoport dönt. A megfelelő kezelés kiválasztása a beteg számára személyre szabott. A hagyományos kezelések vonatkozásában is jelentős az előrelépés.

Hírvilág

2024. JÚLIUS 11.

Miért vagyunk boldogabbak, ha nyaralunk?

SAJTÓKÖZLEMÉNY eLitMed

A szokatlan és új dolgok megtapasztalása elindítja a dopamin áramlást. Az új élmények, a pozitív környezet stimulálják a jutalmazási rendszert az agyban, emelkedik a szerotonin szintje. De hogyan tehetjük még teljesebbé az élményt?

Egészségpolitika

2024. JÚNIUS 17.

Egyedi méltányosság: Bidló Judit az új rendszerről

LAPSZEMLE eLitMed

2025-től a NEAK mellé egy új állami alapítvány is belép a gyógyszertámogatásokról döntő egyedi méltányossági eljárásokba. Erről beszélt az MKOT-nak az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár.

Lege Artis Medicinae

2024. ÁPRILIS 30.

Poststroke spasticitas – mit tegyünk vele?

GÁRDIÁN Gabriella

A jelen összefoglaló célja a spasticitassal kapcsolatos tudatosság növelése az alapellátásban és a járóbeteg-szakrendeléseken, ugyanis ennek révén koordinált segítséget nyújthatunk az érintetteknek.

Hypertonia és Nephrologia

2024. FEBRUÁR 28.

Kardiológiai újdonságok és szakmai irányelvek, amelyek a krónikus vesebetegeket is érinthetik

SCHNEIDER Károly

A kardiológiai útmutatásokban és szakmai irányelvekben a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzésére és kezelésére, a cardiovascularis érintettség típusától és súlyosságától, a szívbetegség társbetegségekkel történő változatos együttes előfordulásától függően számos stratégiai szer (ACE-gátló/ARB, ARNi, béta-blokkoló, MRA, SGLT-2-gátló) került 1A evidenciaszintű javaslattal az ajánlásokba.

Klinikum

2024. JANUÁR 30.

Az iscalimab hatékonysága myasthenia gravis kezelésében

A myasthenia gravis (MR) egy ritka autoimmun betegség, mely a neuromuscularis ingerületátvitelt gátolja. A betegség a világon több mint 700000 embert érint. A generalizált MG-s betegek körülbelül 80-90%-ában kimutatható a posztszinaptikus nikotinos acetilkolin-receptort (AChR) gátló autoantitest, míg további 5–8%-ban MuSK-autoantitest vagy ritkábban, LRP4-autoantitest mutatható ki.

Lege Artis Medicinae

2024. FEBRUÁR 20.

A csökkent ejekciós frakcióval járó krónikus szívelégtelenség gyógyszeres terápiája: vericiguát, a lehetséges ötödik pillér?

HEPP Tamás, VARJAS Norbert, HÉVÍZI Zsombor, BODOR Alexandra, BENCZÚR Béla

A krónikus szívelégtelenség incidenciája és prevalenciája világszerte növekszik, morbiditása és mortalitása továbbra is magas. A csökkent balkamra-funkcióval já­ró szívelégtelenség kezelése jelenleg négy alappillérre támaszkodik: ACEI/ ARNI, β-blokkolók, MRA-k és leg­újabb cso­portként az SGLT-2-gátlók, me­lyek mind­egyike igazoltan csökkenti a HFrEF-be­tegek mortalitását és morbiditását.

Lege Artis Medicinae

2024. FEBRUÁR 20.

„A rólam elnevezett kórházi szárnyat már nem fogom látni...” – Interjú dr. Karsai Dániel alkotmányjogásszal

KAPÓCS Gábor

Dr. Karsai Dániel 2022 nyarán szembesült halálos diagnózisával. Tavaly ősszel az Emberi Jogok Európai Bíróságához adta be kérelmét az aktív eutanázia magyarországi engedélyezéséről. A fiatal alkotmányjogász szinte celeb lett Magyarországon, aki nem csak magáért küzd. Kapócs Gábor, a LAM alapító főszerkesztője készített vele interjút aktuális jogi, etikai, orvosi kérdésekről, amelyben több, eddig máshol nem hallott témáról is beszél.