Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 6

PharmaPraxis

2021. AUGUSZTUS 24.

A gyógyszerész mint kemoterápia előtti tanácsadó

Az emlőrák miatt kemoterápiában részesülők nagy része nem elégedett azzal az információval, amit orvosától kapott. A betegközpontú gyógyszerészi ellátás segíthet a probléma áthidalásában.

PharmaPraxis

2016. SZEPTEMBER 27.

Gyógyszerészek által vezetett szakrendelők

A járóbetegek gyógyszeres terápiájának betartása és megismerése, a hatékonyság növelése és a nemkívánatos gyógyszerhatás csökkentése céljából 2000-ben Japánban a nagoyai egyetemi kórházban létrehozták az első gyógyszerészek által vezetett, anti-koaguláns terápiás szakrendelőt.

Gondolat

2016. JÚNIUS 01.

A humor jótékony formái a terápiában

A szerzőpáros cikke azt a látszólag könnyed és kissé szokatlan kérdést teszi fel, hogy a humor alkalmazása belefér-e a terápiás folyamatba. Van-e létjogosultsága, és milyen szándékkal, milyen céllal.

PharmaPraxis

2015. MÁJUS 18.

Mit tudnak a betegek a gyógyszereikről?

A gyógyszeres kezelés egyik nem elhanyagolható alappillére a megfelelő tájékoztatás a gyógyszerszedéssel és az esetlegesen fellépő mellékhatásokkal kapcsolatban. A betegek kellő informáltsága és háttértudása nemcsak az együttműködést segíti elő, de a hosszútávú terápiás hatékonyságra is kedvezően hat. A mindennapi klinikai gyakorlatban azonban nem kap elég hangsúlyt a gyógyszeres kezeléssel kapcsolatos felvilágosítás, aminek egyszerre kell kiterjednie a páciens már megszerzett ismereteinek feltérképezésére és az új információk átadására.

Hírvilág

2011. AUGUSZTUS 15.

Ha az orvos nő, a betegek elvárják, hogy részt vehessenek a döntéshozatalban

Ha a háziorvos nő, a betegek azt várják tőle, hogy involválva lehessenek a probléma megoldásában, különösen, ha ez egy családi egészségügyi probléma, vagy megfázás. A betegek azonban még inkább elvárják a család-orvostól, hogy "hallgasson rájuk, tájékoztassa őket, valamint vegye figyelembe a véleményüket”, mint hogy részt vegyenek a döntéshozatalban.

Ideggyógyászati Szemle

1989. JÚLIUS 01.

Kérdőív a pszichoterápia legfontosabb nemspecifikus tényezőinek mérésére

PINTÉR Tibor, DR. TRINGER László

Carl Rogers, a klienscentrikus terápiás iskola elindítója a pszichoterápiás kutatás egyik első képviselője. Az 1942-ben és 1951-ben írt könyveiben (,,Counseling and Psychotherapy", ,,Client-Centered Therapy") nyomon követhetjük, hogyan alakult ki fokozatosan a terapeuta viselkedésének kritérium-rendszere. A pszichoanalízisben gyökerező fogalmakat Rogers kiemelte, mérhetővé tette, ezzel a kutatás és kiképzés széles területét nyitotta meg.