Ember és környezet

Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2024 – Remény az üzleti szereplőkben!

KONFERENCIA eLitMed

2024. SZEPTEMBER 06.

Szöveg nagyítása:

-
+

Bánt, aggaszt a földi rendszerek egyre gyorsuló összeomlása? Félelemmel tölt el a klímakatasztrófák szaporodása, a háborúk terjedése, a menekülők áradata, az energiafüggőség, a folyamatos krízishelyzetekben létezés? A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2024. Remény az üzleti szereplőkben!” című, október 3-án megrendezendő konferenciáján megbeszéljük, mit kell tennünk, hogy gyökeres fordulatot vegyen a nemzetek, emberek, a profittermelők gondolkodásmódja, értékrendje.

Szeretnél még többet tenni? Akkor ott a helyed közöttünk! Mutasd meg, a te céged, civil szervezeted és te magad mit teszel, hogy élhetőbb legyen a világ? Tudnátok-e még többet vállalni a földi rendszerek egyensúlyának helyreállásáért?

Ha egy felé mennénk, többet érnénk-e el, mint ha csak saját magunk boldogulásával törődnénk továbbra is? Ezt a kérdést közösen válaszoljuk meg.

Ismét, immár 15. alkalommal hívjuk össze a magyar üzleti szektor képviselői mellett a tudomány, az oktatás, a kormányzat, a civil szervezetek felelős gondolkodóit és cselekvőit, osszák meg tudásukat egymással! Beszéljük meg, mit kell tennünk, hogy gyökeres fordulatot vegyen a nemzetek, emberek, a profittermelők gondolkodásmódja, értékrendje. Mert ahová most tartunk, az fenntarthatatlan!

A legnagyobb gondolkodók, a felelősségvállalásban élen járó cégek döntéshozói, a tudósok és a mindenhol segítő civil szektor képviselői ott lesznek.

A kiállítók saját fenntartható fejlődéssel kapcsolatos tevékenységeikkel töltik meg a Sugár kiállítási csarnokát.

Várunk a Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2024 konferencián személyesen a budapesti Sugár Rendezvényközpontban október 3-án.

Program és regisztráció: https://ppkonferencia.hu/konferenciakozpont/magyar-fenntarthatosag-csucs-2024/

Már most írd be a naptáradba!

A résztvevők száma korlátos. Regisztrálj még ma: https://ppkonferencia.hu/konferenciakozpont/magyar-fenntarthatosag-csucs-2024/

Szervező: PP Konferenciaközpont.

Érdeklődés: [email protected], Telefon: +36 20 2623060

A rovat további cikkei

Ember és környezet

Túlfogyasztás és lelki kiteljesedés – Gyulai Iván új kötetéről

A szerző ökológus, a hazai környezet-, és természetvédelem ismert szakembere és a fenntartható fejlődés fáradhatatlan kutatója és propagátora. Gyulai Iván e kötetében a fenntartható fejlődés koncepcióját mutatja be. Nagyon világosan, közérthetően, rendszerszemléletben. Onnan indul el, hogy a megközelítésmód fókuszában nem az emberi igények, hanem a szükségletek kielégítésének biztosítása áll. Ez a kérdéskör magyar irodalmában gyakran összekeveredik.

Ember és környezet

Minamata kór – Valami új a nap alatt

A kötet alapján teljes bizonyossággal látható, hogy a klíma változása, a tiszta ivóvíz hiánya, a lecsökkent biológiai sokféleség rengeteg viszontagságot hoz még az emberiség számára.

Ember és környezet

Mennyi az elég?

Az SZVT Kutatási és Fejlesztési Központ székházában került sor arra az interaktív konferenciára, melynek témája Gyulai Iván „Fenntartható fejlődés” tanulmányának három fejezete volt. Az egyes fejezetekhez korreferátumok hangzottak el Gyulai Iván rövid ismertetőit követően, majd a hallgatóság oszthatta meg észrevételeit...

Ember és környezet

A fészkesvirágzatú növények (Asteraceae) szerepe az emberi egészség védelmében

Az Asteraceae család, azaz a fészkesvirágzatúak a világ egyik legszélesebb elterjedésű és legfajgazdagabb növénycsaládja. Olyan növényeket sorolunk ide, mint a pongyola pitypang, a saláta, a cikória, a kamilla és az articsóka. E taxon egészségügyi jelentőségét vizsgálták a The Plants of the Asteraceae Family as Agents in the Protection of Human Health című tanulmány szerzői. Nagy diverzitásuk ellenére a legtöbb faj kémiai összetétele alapjaiban hasonló, a prebiotikus tulajdonságú inulinnak mindegyikük jó forrása. Emellett erős antioxidáns, gyulladáscsökkentő, antimikrobiális, vizelethajtó és sebgyógyító hatást is kifejtenek.

Ember és környezet

A katasztrofikus klímaváltozási szcenáriók kutatása

A klímaváltozással foglalkozó szakirodalom áttekintését is elvégző közleményben Luke Kemp és munkatársai (amerikai, kínai, brit, holland és német kutatók) kifejtik: bár a kulcsfontosságú Torontói Deklaráció már 1988-ban megállapította, hogy a klímaváltozás lehetséges következményeinél csak egy globális nukleáris háború következményei lehetnek rosszabbak...

Kapcsolódó anyagok

Ember és környezet

XIV. Magyar Fenntarthatósági Csúcs

Égnek az erdők, a városok. Kontinenseket elmosó áradások, éhínség, forróság, pusztító földrengések, járványok. A migráció megoldhatatlanná vált a nemzetek számára. Természeti, humanitárius és geopolitikai összeomlás tanúi vagyunk. Kiszámíthatatlanná vált nemzeti és világgazdasági folyamatokban, hatalmas bizonytalanságban kell a gazdasági szereplőknek termelni, működni.

Ember és környezet

Úton a karbonsemleges intenzív ellátás felé

SZEMLE eLitMed

A rangos BMJ szakfolyóiratban megjelent tanulmány az intenzív ellátás környezeti hatásainak mérséklését járja körül. Milyen utak vezethetnek a fenntarthatóbb működéshez, miközben az ellátás minősége nem romlik, hanem javul?

Ember és környezet

Zsírok az emberi étrendben: egyensúly és fenntarthatóság

SZEMLE eLitMed

A zsírok és olajok fogyasztását számos ellentmondás övezi. Viták vannak arról, hogy mely zsírok egészséges(ebb)ek, és kulcskérdés, mely zsírok előállítása mennyire fenntartható.

Ember és környezet

Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2024

KONFERENCIA eLitMed

A felelősen gondolkodó és cselekvő üzletemberek, a civil szektor, a kormány és a tudomány képviselőinek 15. találkozója a fenntarthatóságért!