H1N1-influenza: kezelési lehetőségek
2011. AUGUSZTUS 15.
2011. AUGUSZTUS 15.
Kétfajta, vírus elleni gyógyszer létezik: az oseltamivir (Tamiflu) és a zanamivir (Relenza), amelyek aktívak a H1N1-vírustörzzsel szemben, és alkalmazhatók, ha már diagnosztizálták a fertőzést. Fontos, hogy ezen gyógyszerek szedését minél előbb megkezdjék a tünetek észlelése után (maximum 48 órán belül).
Amikor fertőzés kezelésére szedik ezeket a készítményeket, legtöbbször napi 2 tablettát, 5 napon át ajánlott bevenni. Nem szüntetik meg azonnal a tüneteket, de legalább egy nappal lerövidítik a betegség lefolyását. Létezik egy másik vírus elleni gyógyszer is, amelynek egyszeri intravénás beadása eddig hatékonynak bizonyult a H1N1-vírussal szemben, ám ezt a gyógyszert még tesztelik, és a piacon még nem elérhető.
A Tamiflu kapszula és folyadék formájában kapható. Már bizonyítottan alkalmazható mind felnőttek, mind gyerekek – egyéves kor után – esetében is. Egyes esetekben felmerülhet hányinger, szédülés, és beszámoltak már ritka neurológiai és pszichikai tünetekről is, ám ezt még nem bizonyították, hogy a gyógyszer okozta volna.
A Relenzát orális belélegzés útján lehet alkalmazni. 7 évnél idősebb gyermekeknél már bizonyítottan használható az influenza tüneteinek enyhítésére. Asztma vagy más légúti betegséggel küzdő ember esetében nem ajánlott alkalmazása!
Az influenza tüneteit produkálók – mint a tüsszögés, orrdugulás vagy köhögés mielőbb beszéljenek háziorvosukkal! Lehet, hogy ezen tünetek hátterében nem influenzafertőzés áll, akár lehet allergia vagy megfázás is, amiket egyszerűen lehet kezelni.
Forrás: www.sciencedaily.com
Az inzulinrezisztencia több betegség, szindróma pathogenezisében részt vesz, ezek közül a legfontosabb a metabolikus szindróma, a 2-es típusú cukorbetegség, a polycystás ovarium szindróma
Gyulladásos bélbetegség esetén több mint duplájára nő a demencia kockázata; IBD-ben szenvedőknél 7 évvel korábban kezdődik az elbutulás.
Klinikum
A húgysav keletkezésének vannak endogen (purinszintézis, sejtpusztulás) és exogen (táplálkozás) forrásai. A kezelésnek tehát ennek megfelelően kell, hogy legyen nem csak endogen, hanem exogen útja is, ami magát a táplálkozást (és a helyes életvitelt is) foglalja magába.
Direkt kapcsolat van az antibiotikum-expozíció és az akut pszichózis között, állapította meg a Brain, Behavior, & Immunity – Health című szaklap tanulmánya. Az egyesült államokbeli kutatók cikke az első olyan tanulmány, ami az egyes antibiotikumok pszichiátriai mellékhatásainak (insomnia, hallucináció, delúzió, delírium, katatónia, paranoia, érzelmi elszíntelenedés, pszichózis) gyakoriságát értékeli.
A rheumatoid arthritis (RA) patomechanizmusának ismert résztvevői az aktivált T-sejtek által stimulált B-sejtek és a monocyta-macrophag rendszer sejtjei, amelyek jelentős mennyiségű gyulladásos citokint termelnek. A citokinek hatásukat a különböző sejteken megjelenő receptorok közvetítésével fejtik ki.
Az információ Nagy-Britanniában egy bizalmas levélben jutott el a vezető neurológusokhoz, akik értetlenkedve fogadták a hírt, hiszen már emberek millióinak, köztük gyermekeknek is megkezdődött az oltása.
Hírvilág
Az eddigi halálozási adatok szerint főleg a fiatalokra és egészséges felnőttekre jelent komoly veszélyt a H1N1-vírus.
A WHO legfrissebb, pénteki összesítése szerint a H1N1-influenza eddig több mint 277 ezer megbetegedést és legalább 3.205 halált okozott világszerte.
Orvosi körökben hisztériakeltésnek tartják a H1N1-influenza és az ellene készített védőoltás mögötti kampányt, amelynek eredményeként azt még azelőtt forgalomba hozták, hogy biztosan tudnánk...
Hírvilág
Az Európa Tanács 2010 januárjában vizsgálatot indít a gyógyszergyártó cégek és a H1N1-influenza kampány kapcsolatáról.
1.
2.
3.
4.
5.
1.
2.
3.
4.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás