Hírvilág

A derűlátót elkerüli a depresszió

2011. AUGUSZTUS 15.

Szöveg nagyítása:

-
+


Íme egy ok, miért érdemes megpróbálni, hogy megváltoztassuk gyermekeink hozzáállását a kihívásokhoz: a derűlátó kamaszok ugyanis ritkábban depressziósok, mint a társaik, drogot is kevésbé használnak, és a magaviseletük is jobb. Igaz, vannak ellentmondások is. Egy ausztrál kutatás szerint az optimizmuson kívül még számos tényező befolyásolja a depresszióra való hajlamot, ráadásul pusztán ez még nem segít elkerülni az élet kellemetlenségeit. „Az optimista gyerekeknek ritkábban vannak érzelmi- és viselkedési problémáik, ezáltal azonban kevésbé tanulják meg kezelni a kudarcokat”- véli a kutatás vezetője, Dr. George C Patton, a melbourne-i Királyi Gyermekkórház orvosa. A tanulmány a Pediatrics című folyóirat január 10-i on-line kiadásában jelent meg. A vizsgálat során 5634 12 és 14 év közötti gyermeket kérdeztek meg arról, hogyan látják önmaguk és a világ jövőjét. A legpozitívabban válaszolók sokkal kevésbé mutattak depressziós személyiségjegyeket mint a többiek, az erőszakkal és antiszociális viselkedéssel kapcsolatban azonban már nem volt ilyen egyértelmű az összefüggés. A kutatók szerint, ha mindenki pesszimista lenne, évente 32 százalékkal nőne a depressziós esetek száma. De mit kezdhetünk ezzel az információval? Tanítsuk az iskolában az optimizmust? Nem egészen. „Nem azt kell megtanítani, hogy mindig mindent pozitívan lássanak, hanem azt, hogy legyen jövőképük, és bele tudják magukat képzelni mások helyzetébe” – mondja Patton. Noha a derűlátó fiatalok felnőttként egészségesebb életre számíthatnak, azt a tudósok is elismerik, hogy nehéz lesz a programot kivitelezni. Forrás: Medipress Kapcsolódó anyagok: Az egészség és a boldogság nem magánügy

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

LAPSZEMLE eLitMed

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus vázolja fel e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Hírvilág

Hétvégi lapszemle: úttörő demencia-program Szentendrén

LAPSZEMLE eLitMed

Pszichiátriai betegek családi ápolása Geelben, megállíthatatlanul zsugorodó agy, mintavétel lábtörlőkről, szódásszifon és Sokol rádió a demencia ellen. Hétvégi lapszemle – külföldről és itthonról.

Hírvilág

Hétvégi lapszemle: alkoholmámorban Európa

LAPSZEMLE eLitMed

A WHO adatai szerint Európában halnak meg legtöbben az alkohol miatt. Gyaloglással a hátfájás ellen, hibrid munkavégzés a boldogságért, ijesztően mosolygó japán robotok; mágnesterápia a skizofréniára, végül egy élhető nagyváros követendő példája. Hétvégi lapszemle – külföldről és itthonról.

Hírvilág

Feltérképezték a BME-n, milyen betegségekkel jár együtt a depresszió

SAJTÓKÖZLEMÉNY eLitMed

Egy saját fejlesztésű betegségtérkép segítségével a depresszió új altípusait azonosították a bioinformatikusok. A Nature Communications-ben megjelent kutatás eredményei hamarosan a kezelésekben is hasznosíthatók lesznek.

Hírvilág

Hétvégi lapszemle: September Scaries

LAPSZEMLE eLitMed

Tüdőrák elleni vakcina klinikai vizsgálata, fogyókúrás szer az öregedés ellen, a közelgő szeptember okozta szorongások; magánegészségügybe menekülő magyarok. Hétvégi lapszemle – külföldről és itthonról.

Hírvilág

Depresszióhoz vezethetnek a fogászati problémák

SAJTÓKÖZLEMÉNY eLitMed

Sokan szégyenérzetből vagy éppen hiúságból nem beszélnek a fogászati problémáikról vagy éppen a fogvesztésről, ám ettől még a lelkükben nyomot hagynak a szájüreggel kapcsolatos nehézségeik. A pszichológiai hatás messzire nyúlik és a társas kapcsolatokat is érintheti, sőt, akár depresszió is kialakulhat.