Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 120

Lege Artis Medicinae

2024. SZEPTEMBER 06.

Randomizált, kontrollált klinikai vizsgálatok nem traumás agyállományi vérzésben

HORNYÁK Csilla, BERECZKI Dániel

Egy kezelési eljárás hatásosságát és biztonságosságát megfelelően tervezett, randomizált kontrollált klinikai vizsgálatokkal lehet megbízhatóan igazolni. A stroke (magyarul: szélütés, gutaütés, agyi érkatasztrófa) kezelési eljárásait elemző vizsgálatok túlnyomó többsége az ischaemiás típusra irányult, míg a súlyosabb kimenetelű agyállományi vérzésekkel aránytalanul kevés randomizált vizsgálat foglalkozott.

Hírvilág

2024. JÚNIUS 15.

Hétvégi lapszemle: óvatosan a szurkolással!

LAPSZEMLE eLitMed

Focidrukkereket (is) veszélyeztető mentális stressz, halált hozó iparágak, munkafüggőség; a sokszínűség elfogadásának fontossága az egészségügyben. Hétvégi lapszemle – külföldről és itthonról.

Egészségpolitika

2024. MÁJUS 29.

Az egészségügyi adatok kulcsszerepet játszhatnak a magyar EU-elnökség során

SAJTÓKÖZLEMÉNY eLitMed

Egész Európából érkeztek szakértői javaslatok az európai egészségügyi adattér megvalósításához. Az egészségügyi adatok megosztása forradalmasíthatja az európai ellátást, de csak megfelelő finanszírozás mellett.

Lege Artis Medicinae

2024. FEBRUÁR 20.

Beszámoló az MTA Orvostudományi és a Biológiai Osztályai közös szervezésében megrendezett A mesterséges intelligencia (MI/AI) alkalmazása és perspektívája a biológiában és az orvostudományban. Tények és kérdőjelek című 2023. novemberi konferenciáról

BALKÁNYI László

Az elmúlt hónapokban sokat és sokszor hallunk a mesterséges intelligenciáról, itt, a LAM Mes­terséges intelligencia rovatában is. A terület fontosságát mutatja, hogy az MTA két (számunkra releváns) tudományos osztálya, akadémikus el­nö­keik, Ádám Vera és Lénárd László vezetésével 2023 novemberében konferenciát szervezett, ahol a hazai kutatásokról, gyakorlati eredményekről hallottunk érdekesebb beszámolókat.

Hírvilág

2023. DECEMBER 13.

Mesterséges Intelligencia az orvoslásban - beszámoló a gazdag 2023 őszi konferencia kínálatról, a Neumann társaság konferenciáitól az MTA rendezvényekig.

Az elmúlt hónapokban sokat és sokszor hallunk a mesterséges intelligenciáról a LAM Mesterséges intelligencia rovatában is. A terület fontosságát mutatja, hogy a közelmúltban több konferencia is foglalkozott a területtel. Ezekből ad áttekintést dr. Balkányi László, a LAM „Mesterséges intelligencia az orvoslásban” rovat vezetője.

Hírvilág

2023. SZEPTEMBER 08.

Autonómia, életvédelem, jogbiztonság, életvégi döntések szabályozása – könyvismertető (Filó Mihály, szerk.)

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara 2019. november 18-án Autonómia, életvédelem, jogbiztonság címmel multidiszciplináris szimpóziumot rendezett az életvégi döntések problémáiról.

Hírvilág

2023. AUGUSZTUS 02.

Az életvégi döntések szabályozása

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara 2019. november 18-án Autonómia, életvédelem, jogbiztonság címmel multidiszciplináris szimpóziumot rendezett az életvégi döntések problémáiról, amelyen – hazánkban egyedülálló módon – a jogtudomány ismerői mellett a medicina, a bioetika, a filozófia, a morálteológia és a vallástudomány képviselői is részt vettek.

Immunonkológia

2023. JÚNIUS 01.

Beszámoló a 2023-as Pécsi Immunoonkológiai Napokról

MANGEL László

2023. február 23–25-én, immár hetedik alkalommal és ismét személyes jelenléttel immunoonkológiai rendezvényt tartottunk Pécsett (Pécsi Immunoonkológiai Napok – PION), a székesegyházhoz tartozó Magtár Látogatóközpontban. Sajnálatos módon az elmúlt két évben a Covid miatt nem volt lehetőségünk a korábbi években nagy érdeklődést kiváltó tanfolyamunk személyes jelenléttel történő megtartására, így különösen nagy várakozás előzte meg a rendezvényt, 129 regisztrált hallgatóval, 35 felkért előadóval, illetve hét meghívott díszvendéggel.

Lege Artis Medicinae

2023. FEBRUÁR 22.

2022. évi Magyar Orvostudományi Napok (MON)

A Magyar Orvostudományi Napok a Szövetség kétnapos éves fóruma, amely 2022. november 22–23. között immár tizedik alkalommal került megrendezésre, és idén is csatlakozott a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozathoz. A tudományos ülés fővédnöke dr. Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára volt. A kivételes szakmai program prof. dr. Poór Gyula akadémikus, az MTA Mozgásszervi és Sporttudományi Bizottsága elnöke, a Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság (MOOT) alelnöke és prof. dr. Takács István, a MOOT elnöke munkáját dicséri.

Lege Artis Medicinae

2022. OKTÓBER 28.

Fókuszban a mozgásszervi betegségek

Multidiszciplináris fórum a Magyar Orvostudományi Napok keretében a Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság szervezésében