Írással érdemes levezetni a vizsgadrukkot
2011. AUGUSZTUS 15.
2011. AUGUSZTUS 15.
Ha a diákok egy nehéz vizsga előtt 10 percet rászánnak, hogy idegességükről és félelmeikről írjanak, javulnak vizsgaeredményeik. A leglátványosabb fejlődés azoknál a tizenéveseknél volt megfigyelhető, akik feszültebbek voltak a vizsga előtt – olvasható egy új tanulmányban.
A krónikusan idegeskedő tanulók általában osztálytársaik szintje alatt teljesítenek. Ha lehetőséget adunk nekik, hogy a teszt előtt kiírják magukból a feszültséget, teljesítményük látványosan javulni fog - állítja Sian Beilock, a Chicagói Egyetem pszichológusa, docense, a tanulmány egyik szerzője. Szerinte ezzel az egyszerű beavatkozással kiegyenlíthető az idegeskedő és a nyugodt tanulók közti különbség.
A vizsgálatokat számos teszt keretében végezték el a kutatók. Az első teszt során 20 főiskolás hallgatót kértek fel egy matematikai feladatsor kitöltésére. A második tesztnél a kutatók emelték a tétet, és pénzjutalmat helyeztek kilátásba a legjobb eredményt elérőknek. A teszt megírása előtt az egyik csoport tíz percet kapott, hogy kiírja magából a vizsgával kapcsolatos feszültségeit, a másik csoportnak eközben csendben kellett ülni.
A tesztek kiértékelésénél kiderült, hogy akiknek csendben kellett ülniük, azoknak 12 százalékkal romlott a teljesítményük, míg az csoport, akik kiírhatták magukból a stresszt, 5 százalékkal jobb eredményt ért el.
Beilock szerint azért működik ez a módszer, mert ha kiírjuk magunkból a felgyülemlett feszültséget, a vizsga alatt már nem fog minket hátráltatni, emiatt jobban tudunk az előttünk álló problémára koncentrálni.
Forrás: Medipress
Kapcsolódó anyagok: Stressz
Hírvilág
A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.
A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.
Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.
Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).
Hírvilág
Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.
A megfelelő kötszer kiválasztásának alapja és fő célja, hogy az gyors és optimális sebgyógyulást eredményezzen, csökkentse a fájdalmat, kontrollálja a seb bakteriális állapotát, védjen az infekció ellen, abszorbeálja a sebváladékot, a lehető legkevésbé zavarja a beteget és javítsa az életminőséget. Az alábbi cikkben a modern sebtisztítás, -fertőtlenítés és -kötözés metódusát és eszközeit ismertetjük.
Klinikum
A húgysav keletkezésének vannak endogen (purinszintézis, sejtpusztulás) és exogen (táplálkozás) forrásai. A kezelésnek tehát ennek megfelelően kell, hogy legyen nem csak endogen, hanem exogen útja is, ami magát a táplálkozást (és a helyes életvitelt is) foglalja magába.
Direkt kapcsolat van az antibiotikum-expozíció és az akut pszichózis között, állapította meg a Brain, Behavior, & Immunity – Health című szaklap tanulmánya. Az egyesült államokbeli kutatók cikke az első olyan tanulmány, ami az egyes antibiotikumok pszichiátriai mellékhatásainak (insomnia, hallucináció, delúzió, delírium, katatónia, paranoia, érzelmi elszíntelenedés, pszichózis) gyakoriságát értékeli.
A nukleotidpolimorfizmusok kutatása révén kiderült, hogy az autoimmun betegségek kialakulásában nagyon kis hatáserősséggel nagyon sok genetikai lokusz közreműködik, és itt is kiderült, hogy egy-egy kórkép molekuláris heterogenitása – pl. SLE esetén – milyen óriási. E betegségek kezelését forradalmasította a biologikumok rendszerimmunológiának köszönhető bevezetése.
Hírvilág
Az alvászavar mára globális problémává nőtte ki magát, hiszen a világ népességének közel felét érinti az élet valamelyik szakaszában, azonban sajnos csak nagyon kevesen ismerik fel a problémát, és foglalkoznak a kezelésével.
1.
2.
3.
4.
5.
1.
2.
4.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás