Génektől függ a kokain érzékenység
2011. AUGUSZTUS 15.
2011. AUGUSZTUS 15.
Sok fehér ember hordozza magában azt a gént, amely a komoly, akár halálos kimenetelű kokainfüggőségért felelős - egy új kutatás szerint.
Az ezt a génvariációt hordozók a többieknél háromszor nagyobb eséllyel haltak meg a szer túladagolásában. A vizsgált fehér bőrű kokainfüggők 40 százaléka rendelkezett a génnel, szemben a kábítószert nem fogyasztók 19 százalékával. A fekete bőrűek között azonban ennél is ritkábban, nyolcból egy embernél fedezték fel. A gén dopamint szabadít fel az agyban, amely segít a drognak az eufória érzés kiváltásában.
„Most már biológiai alapjait és orvosi összefüggéseit is tudjuk annak, hogy mi indítja el és tartja fent a kokainfüggőséget” – mondja Wolfgang Sadee, az Ohioi Egyetem munkatársa, aki a kutatást vezette. - Most megtaláltuk a kábítószer-használat egyik okát, de sokkal fontosabb, hogy új lehetőségek nyíltak meg a dopaminnal összefüggésben álló pszichiátriai betegségek kutatásának kezelése előtt is ” – jegyezte meg a kutató, majd hozzátette: az eredmények pontosításához további vizsgálatokra van szükség.
A tanulmány a Neuropsychopharmacology című folyóiratban jelent meg.
Forrás: Medipress
Kapcsolódó anyagok: A peruiak nyolcezer éve is rágták a kokalevelet
A kokainfogyasztás és a hirteln halál
Hírvilág
A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.
A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.
Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.
Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).
Hírvilág
Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.
A SARS-CoV-2 vírus fertőzés kapcsán még nem ismerjük pontosan a szervezet antitest válaszát, illetve az antitestek kimutatásának klinikai értékét sem tudjuk még felmérni.
Klinikum
A húgysav keletkezésének vannak endogen (purinszintézis, sejtpusztulás) és exogen (táplálkozás) forrásai. A kezelésnek tehát ennek megfelelően kell, hogy legyen nem csak endogen, hanem exogen útja is, ami magát a táplálkozást (és a helyes életvitelt is) foglalja magába.
A rheumatoid arthritis (RA) patomechanizmusának ismert résztvevői az aktivált T-sejtek által stimulált B-sejtek és a monocyta-macrophag rendszer sejtjei, amelyek jelentős mennyiségű gyulladásos citokint termelnek. A citokinek hatásukat a különböző sejteken megjelenő receptorok közvetítésével fejtik ki.
Agykutatás
A kábítószerélvezet valószínűleg a „gondolkodás nélküli cselekvés” veleszületett hajlamához köthető. Legalábbis ezt mutatták ki a kutatók mesterséges stimulánst használó testvérek vizsgálata alapján.
Gondolat
B. Ildikónak egy éve megváltozott az élete. Agydaganatot diagnosztizáltak nála, életmentő műtétet hajtottak végre rajta, majd folytatta az orvosi protokoll útját, kemoterápia, sugárkezelés. Majd a belső hangjára hallgatott.
1.
2.
3.
4.
5.
1.
2.
3.
4.
5.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás