Hírvilág

Az új gyógyszer eredményes szklerózis multiplexre

2011. AUGUSZTUS 15.

Szöveg nagyítása:

-
+


Ígéretesnek mutatkozott a szklerózis multiplex elleni új orális gyógyszer a nemrég lezárult kétéves klinikai kísérlet során. Az új gyógyszer lassítja a betegség előrehaladását, korlátozza az agysorvadást, és csökkenti a visszaesést. A laquinimod kísérleti gyógyszert több mint 1100 szklerózis multiplexben szenvedő beteg részvételével tesztelték 24 ország összesen 139 egészségügyi intézményében. Az eredmények azt mutatták, hogy az új gyógyszer biztonságos és jól tolerálható. Amennyiben a kísérleti gyógyszert végül jóváhagyják, ez lehet a második szájon át szedhető gyógyszer a szklerózis multiplex ellen, a számos injekcióban alkalmazható készítmény mellett. „Az injekciókról ettől még nem mondunk le” – nyilatkozta Dr. Scott S. Zamvil, a Kaliforniai Egyetem neurológus professzora. „Tizenhét évig használtuk az injekciós készítményeket, mielőtt tavaly megjelent az első orális gyógyszer, a Gilenya. Ez az új gyógyszer és a kísérlet eredményei azonban nagyon izgalmasak, mert bár az injekciók biztonságosak és hatékonyak, a szájon át szedhető gyógyszerek sokkal jobbak, mint az injekciók. Ráadásul a napjainkban elérhető másik orális készítmény komoly aggodalmakat szült az immunszupresszió és a rák megnövekedett kockázata miatt. Az új gyógyszerrel kapcsolatban ez a veszély nem fenyeget, ami jelentős előrelépésnek számít.” A gyógyszerkísérletről készült tanulmány vezető szerzője Dr. Giancarlo Comi, a milánói Vita-Salute San Raffaele Egyetem kísérleti neurológiai intézetének igazgatója. Kutatócsoportjának eredményeit ezen a héten teszi közzé Honoluluban, az Amerikai Neurológiai Akadémia konferenciáján. Mivel egyelőre csak orvosi konferencián hozták nyilvánosságra, a tanulmány eredményei előzetesnek számítanak egészen addig, amíg megjelenik egy orvosi szakfolyóiratban. Forrás: Medipress Kapcsolódó anyagok: Új fehérje a neurológiai betegségek gyógyításában

Áttörés a szklerózis multiplex kezelésében

Szezonális szklerózis multiplex

Segít az őssejt - átültetés a szklerózis multiplexes betegeken

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

LAPSZEMLE eLitMed

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus vázolja fel e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Idegtudományok

Hogyan csökkenthetnénk a Parkinson-kór kialakulásának kockázatát?

SZEMLE eLitMed

A magányosság 1,4-szeresre növeli a Parkinson-kór kialakulásának kockázatát, míg számos gyógyszer szedése csökkenti, még több gyógyszer pedig növeli incidenciáját.

Hírvilág

Így védekezhetünk gyógyszer nélkül a megfázás, fertőzések ellen

A téli időszak köztudottan kedvez a felső légúti megbetegedéseket kiváltó kórokozóknak. Ha el szeretnénk kerülni a betegséget, elsősorban az immunrendszerünk erősítésére kell fókuszálnunk. Ezt teljesen természetes módon, gyógynövényekkel is megtehetjük.

Klinikum

Korábbi thrombocytaaggregáció-gátlás hatása az endovascularis kezelésre akut ischaemiás stroke-ban

A stroke világszerte a halálozás és a rokkantság egyik vezető oka. A betegség egyik fontos rizikótényezője az életkor: az életkor előrehaladtával a stroke kockázata is egyre nő. Az akut stroke-ok mintegy 80-85%-a akut ischaemiás stroke (AIS). Az idős betegpopulációkra számos társbetegség együttes megjelenése és többféle gyógyszer együttes használata jellemző.

Idegtudományok

Refrakter és szuperrefrakter status epilepticus kezelése ketaminnal

SZEMLE eLitMed

Egy retrospektív kutatás eredményei szerint a ketamin hatékony gyógyszer az RSE és az SRSE kezelésében, azaz jó hatékonysági rátát mutat viszonylag kedvező mellékhatásprofil mellett.

Hírvilág

Hétvégi lapszemle: September Scaries

LAPSZEMLE eLitMed

Tüdőrák elleni vakcina klinikai vizsgálata, fogyókúrás szer az öregedés ellen, a közelgő szeptember okozta szorongások; magánegészségügybe menekülő magyarok. Hétvégi lapszemle – külföldről és itthonról.