Könyvemberek, strucctojások
2012. JÚNIUS 27.
2012. JÚNIUS 27.
A Deák Erika Galéria legújabb kiállításán az 1986 óta New Yorkban élő magyar származású művész, Böröcz András legújabb munkáit mutatja be. A galéria terét kinetikus szobrok, különleges „könyvemberek" és hatalmas strucctojások foglalják majd el, a közös nevező a pedig a Böröcz művészetében újra és újra visszatérő motívumsor, kalitka, tojás, patkó és kalapács. Az elemek játékos összekapcsolásának eredménye a kalitkába zárt tojás és az onnan épp kitörni vágyó kalapács, a falra szegelt tojás, vagy a véglegesen kinyitva felejtett, újraértelmezett „könyv" abszurditása.
Szobrászati tevékenysége mellet, Böröcz számtalan konceptuális, ironikus performance szereplője. Műveiben szuverén módon ötvöződik egyfajta teoretikus, asszociációs szemléletmód a bravúros formai és technikai megoldásokkal. „Legyen a művészet szegényszagú, barkácsjellegű, olcsó! Szabad, tehát zsarolhatatlan! High tech no, arte povera yes!" - képviseli az Indigó Csoport egykori tagja. Dugók és ceruzák, kenyérbelek és spatulák, tojások és gyufásdobozok alkották annó és alkotják ma is Böröcz műtermi eszköztárának javát. Mindenekelőtt pedig a fa, amelynek virtuózan kézimunkás megfaragása nála becsületbeli ügy és munkaerkölcsi kérdés.
Böröcz András 1956-ban született Budapesten. Számos kiállítása volt Magyarországon, New Yorkban, Johannesburgban és Európa több nagyvárosában. Művei megtalálhatók a legfontosabb hazai és nemzetközi köz- és magángyűjteményben.
MTI
2012. 07. 06.
Gondolat
Karl Friedrich Hieronymus von Münchhausen báró, német katonatiszt, akinek neve a nagyotmondással forrott össze, 295 éve, 1720. május 11-én született.
A paleontológiai leletek és a genetikai vizsgálatok egyértelműen azt mutatják, hogy az emberiség Afrikából származik. Nem kellene használnunk az ezt tagadó, elavult kifejezést.
Gondolat
VIII. Henrik betegségei
Gondolat
Q10 Szimpózium Anna Grand Hotel 2011. október 1. Balatonfüred
Gondolat
A látásra vonatkozó igehelyek és értelmezésük, szimbolikus jelentőségük a Bibliában.
1.
2.
3.
4.
5.
1.
2.
3.
4.
5.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás