Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 252

Egészségpolitika

2024. SZEPTEMBER 05.

A MOK és a MOSZ további lépéseket tesz a szakma és a biztonságos betegellátás érdekében

SAJTÓKÖZLEMÉNY eLitMed

Az államtitkársággal való egyeztetést követően Takács Péter államtitkár ígéretet tett arra, hogy idén már nem terjeszti be a MOK szerint fenyegető változásokat tartalmazó törvénymódosító javaslatot.

Egészségpolitika

2024. JÚNIUS 14.

Salátatörvénybe csomagolt változtatások az egészségügyben

LAPSZEMLE eLitMed

A választásokat követően a kormány által benyújtott 90 oldalas törvényjavaslat-csomag, melyet kedden már el is fogadott a parlamenti többség, számos területen érinti az egészségügyet.

Egészségpolitika

2024. MÁJUS 29.

Az egészségügyi adatok kulcsszerepet játszhatnak a magyar EU-elnökség során

SAJTÓKÖZLEMÉNY eLitMed

Egész Európából érkeztek szakértői javaslatok az európai egészségügyi adattér megvalósításához. Az egészségügyi adatok megosztása forradalmasíthatja az európai ellátást, de csak megfelelő finanszírozás mellett.

Egészségpolitika

2024. MÁJUS 02.

Mészáros Lőrinc bankja dobhat mentőövet a kórházi adósságba fúló beszállítóknak

KUN J Viktória

Enélkül a hazai orvostechnikai eszközbeszállítók akár negyven százaléka is csődbe mehet már idén.

Egészségpolitika

2024. ÁPRILIS 23.

Már van cég, amelyik inkasszózta a kórházat

KUN J Viktória

Soha nem látott ütemben nőnek a kórházi adósságok. Úgy tűnik, a béremelés felgyorsította a folyamatot: míg 2023-ban átlagosan havonta 3,7 milliárddal nőtt ez az adósság, 2024-ben havi 15-20 milliárddal. Inkasszózik a NAV, de már a beszállítók is.

Egészségpolitika

2024. ÁPRILIS 18.

Mennyi a húsz százalék valójában? Nő a bérfeszültség – diszkrimináló béremelés

KUN J Viktória

Az egészségügyi dolgozók alig várták az áprilisi fizetésüket, ám minden második munkavállaló csalódott. Pedig sokan ettől tették függővé maradásukat. Folyamatosan érkeznek a panaszok.

Lege Artis Medicinae

2023. NOVEMBER 23.

Az egészségügyi szakdolgozók jövedelmének alakulása 2004–2021 között hazánkban

BONCZ Imre, ELMER Diána, NÉMETH Noémi, CSÁKVÁRI Tímea, ÁGOSTON István, KAJOS Luca Fanni, SAÁGHY Andrea, KÁSÁDI Márta, ENDREI Dóra

Kutatásunkban célul tűztük ki a Magyarországon foglalkoztatott egészségügyi szakdolgozók átlagos havi jövedelmének vizsgálatát 2004–2021 között. Az adatok az Országos Kórházi Főigazgatóság adatbázisából származnak. Idősoros elemzésünkbe valamennyi állami egészségügyi intézmény teljes munkaidőben foglalkoztatott egészségügyi szakdolgozója bevonásra került.

Lege Artis Medicinae

2023. NOVEMBER 23.

Fiume és a magyar tengerészeti egészségügy – történelmi háttérrel

BALÁZS Péter

Fiume mint a Magyar Királyság adriai tengeri kikötője az 1700-as évek utolsó harmadától indult rohamos fejlődésnek. Ezért rendelkezett külön a városról és a körülötte fekvő területekről a Trianoni békeszerződés III. résznek V. címe. A Habsburg Birodalomnak, a törökök elleni győztes háborúk után, a 18. század első évtizedei nyitottak lehetőséget, hogy részesedjen a jól jövedelmező földközi-tengeri kereskedelemből.

Egészségpolitika

2023. NOVEMBER 07.

Az egészségügy vergődik a túlzott centralizáció és a pénzhiány miatt

Interjú Sinkó Eszterrel, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ egészségügyi közgazdászával. Meglátása szerint az egészségügy jelenleg „betegelhárító üzemmódban” dolgozik, zajlik az összeomlása.

Hypertonia és Nephrologia

2023. SZEPTEMBER 13.

A krónikus vesebetegség prevalenciája, kardiometabolikus társbetegségei és lejelentése. A CKD-EPI-HUN vizsgálat kohorszelemzése

Célkitűzés: A krónikus vesebetegség (CKD) megnövekedett komorbiditási teherrel, rokkantsággal és halálozással társul, így világszerte jelentős népegészségügyi problémát jelent. Magyarországon azonban nem rendelkezünk prevalenciaadatokkal. Módszerek: Vizsgálatunkban a CKD prevalenciáját, stádiummegoszlását és a gyakori társbetegségeket határoztuk meg Magyarországon, a Pécsi Tudományegyetem vonzáskörzetében.