Egészségügyeik Egészségéért
2013. JANUÁR 29.
2013. JANUÁR 29.
Szöveg nagyítása:
Egy nagyszerű új prevenciós és intervenciós programról adhatunk hírt: tavasszal elindul az „Egészségügyiek Egészségéért” projekt a Semmelweis Egyetem szervezésében. A kísérleti jellegű, azaz pilot kezdeményezés célja, hogy közös összefogással javítsa az egészségügyben dolgozók rövid és hosszú távú jóllétét, közérzetét és egészségét. A projekt márciusban kezdődik, és mintegy egy éven át kínál programokat a résztvevőknek. Az étlapon többek között fizikai és mentális állapotfelmérés, szűrővizsgálatok, sportolási lehetőségek, dohányzásleszoktatás, egyéni pszichológiai tanácsadás és különféle – stresszkezelő, kiégésprevenciós, kommunikációs – tréningek szerepelnek. Jó hír, hogy a mintegy 60 főre kiterjedő prevenciós program költségeinek nagy részét a Semmelweis Egyetem finanszírozza a résztvevők jelképes költségvállalása mellett. Az „Egészségügyek Egészségéért” projekt egyedülálló kezdeményezés Magyarországon, amelynek célja, hogy az egészségügyben dolgozók életminőségének javítása érdekében megtegye az első „kézzelfogható”, gyakorlati lépést. Örömmel jelentjük, hogy a programban a Gyógyító Nőkért Alapítvány munkatársai is tevékeny szerepet vállalnak: a tréningek és a tanácsadás révén fogunk bekapcsolódni a prevenciós kísérletbe! További információk, érdeklődés és jelentkezés: https://alumni.semmelweis-egyetem.hu/foofldal/hirek/243-egeszseguegyiek-egeszsegeert.html Forrás: https://gyogyitonokert.hu/wp/gyogyitonok/
Gondolat
Karl Friedrich Hieronymus von Münchhausen báró, német katonatiszt, akinek neve a nagyotmondással forrott össze, 295 éve, 1720. május 11-én született.
A paleontológiai leletek és a genetikai vizsgálatok egyértelműen azt mutatják, hogy az emberiség Afrikából származik. Nem kellene használnunk az ezt tagadó, elavult kifejezést.
Gondolat
A látásra vonatkozó igehelyek és értelmezésük, szimbolikus jelentőségük a Bibliában.
Gondolat
VIII. Henrik betegségei
Gondolat
Tiltakozó közleményekkel „szavaznak” sorra az egyetemek az alapítványi átalakítás, illetve annak intézési módja ellen. Professzorok, munkatársak, hallgatók, legutóbb az MTA doktorai adtak ki hivatalos állásfoglalást. Megkérdeztünk „kívülállókat”, Freund Tamást, az MTA elnökét, Tillmann József filozófus, esztéta, egyetemi tanárt, Fleck Zoltán jogász, szociológust, tanszékvezető egyetemi tanárt a kialakult helyzetről, a folyamatról, illetve Fábián Istvánt, a debreceni egyetem korábbi rektorát is. Többen a tudományos és kutatómunka, az egyetemi autonómia ellehetetlenülésétől félnek, veszélyes ugyanis, ha ezek a szellemi műhelyek politikai irányítás alá kerülnek. Az MTA elnöke kiemelte az egyetemi autonómia tiszteletben tartásának és a döntések előtti tisztázó vitáknak a fontosságát.
Orvoslás és társadalom
Péter kétszer kapott új esélyt az életre az elmúlt 10 évben, pedig ő igyekezett mindent megtenni egészségéért. Csakhogy öröklött szívbetegsége van: úgynevezett obstructív hypertrophiás cardiomyopathia. Az érintetteknek tudatosságra, a többieknek újraélesztési tudásra van szüksége.
A mellrák a nők körében a leggyakoribb daganatos megbetegedés, amely minden évben milliókat érint világszerte. Bár a szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétel jelentősen hozzájárul a betegséggel járó kockázatok csökkentéséhez, sokan, tartva a folyamat esetleges kellemetlenségeitől, nem teszik meg a szükséges lépéseket.
Idegtudományok
A MIND étrend célja az agy egészségének megőrzése, az agyi leépülés megakadályozása, illetve a leépülési folyamatok lassítása és a kognitív funkciók támogatása, ennek érdekében a mediterrán és a DASH diéta legértékesebb elemeit ötvözi.
A Magyar Nephrologiai Társaság elnöke voltam…
Mit tettek, tesznek és tehetnek a betegszervezetek a nemzet jobb egészségéért?
1.
2.
3.
4.
5.
Egészségpolitika
Hadiállapotként kezeli és így is reagál a kormány az egészségügy „rendezésére”1.
2.
3.
4.
5.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás