LEVELEZÉS
TÓKA Magdolna, KENÉZ József, LOMBAY Béla
2006. DECEMBER 20.
Magyar Radiológia - 2006;80(07-08)
TÓKA Magdolna, KENÉZ József, LOMBAY Béla
2006. DECEMBER 20.
Magyar Radiológia - 2006;80(07-08)
TÖBB FIGYELMET! Tisztelt Szerkesztőség! Érdeklődéssel olvastam a Magyar Radiológia 2006. szeptember-októberi számában a 184. oldalon megjelent, Kiss Katalin és munkatársai által írt „Sikeres radiológiai diagnosztika Bouveret I. szindróma esetében” című cikket.
Magyar Radiológia
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktatókórház ünnepi tudományos ülést tartott a miskolci akadémiai bizottság dísztermében a gyermekradiológiai osztály 30 éves és a röntgenintézet 20 éves fennállásának évfordulója alkalmából. A tudományos ülést Csiba Gábor főigazgató és Gyarmati János intézetvezető főorvos nyitotta meg. A főigazgató főorvos köszöntőjében röviden összefoglalta az intézet és a gyermekradiológiai osztály helyét és szerepét a kórház életében, a mindennapi diagnosztikai munkában, az oktatásban és a tudományos tevékenységben.
Magyar Radiológia
A III. Interdiszciplináris Fórum megnyitóbeszédeit Pellet Sándor, az Országos Sugárbiológiai és Sugár-egészségügyi Kutató Intézet (OSSKI) igazgató főorvosa, Ozoray Kamilla országos tisztiorvos, Martos János, az Országos Idegsebészeti Tudományos Intézet (OITI) osztályvezető főorvosa, Nagy Csaba, az Orvos és Kórháztechnikai Intézet (ORKI) főigazgatója, Porubszky Tamás, az OSSKI főmunkatársa és Dió Mihály, a Semmelweis Egyetem Főiskolai Karának adjunktusa mondták. A szervezésben fontos szerepet játszott Porubszky Tamás, a Magyar Orvosfizikai Társaság titkára.
Magyar Radiológia
Nem vállalt nagy kockázatot a Magyar Radiológusok Társasága (MRT) elnöksége és vezetősége, amikor Baranyai Tibort és munkatársait bízta meg a 23. Radiológuskongresszus megszervezésével és lebonyolításával. A soproni radiológiai osztály 1990-ben már rendezett egy emlékezetes kongresszust, és minden évben ugyancsak Sopronban zajlik a „Soproni Ultrahang Napok”, jövőre immár a 21. alkalommal.
Magyar Radiológia
Az egyesület (PEM) 2003 márciusában 25 tudós, pedagógus, orvos, mérnök szándéka szerint alakult meg, és napjainkban 16-17 felsőoktatási intézményben vannak területi szervezetei. A PEM célja, hogy a humán értelmiség szakmapolitikai területeken kapcsolódjon a jövő tervezéséhez és építéséhez, végezzen kontrolláló tevékenységet, valamint szándéka a „mindenkori kormány lelkiismereteként is működni”.
Magyar Radiológia
Folyamatos verseny alakult ki az európai és az észak-amerikai, valamint egyre inkább az ázsiai radiológiai szakmák között. A verseny tétje a fejlesztési források, az ipar által nyújtott támogatások, az élvonalbeli tudományos tevékenységre, a radiológia fejlődésére, a világban alkalmazott szakmai standardok kialakítására, az oktatás és folyamatos továbbképzés módszereinek kialakítására gyakorolt döntő befolyás megszerzése.
Lege Artis Medicinae
Teljesen igaz, hogy a klinikai vizsgálatok (főleg a II. és III. fázisúak) úgynevezett steril beteganyagon, előre pontosan meghatározott beválasztási és kizárási kritériumokkal, szigorú statisztikával zajlanak. Például a dabigatran esetében az ortopédiai tromboprofilaxis vizsgálatait „non-inferiority”-re tervezték, és be is bizonyosodott, hogy a vizsgált gyógyszer körülbelül olyan hatást fejt ki, mint az egyik LMWH.
Ca&Csont
Magyar Immunológia
A Magyar Immunológiai Társaság vezetősége és a Magyar Immunológia folyóirat szerkesztősége arra a közös elhatározásra jutott, hogy a társaságot érintő fontosabb híreket, eseményeket írásos formában is közreadja. Miután felgyorsult világunkban az elsődleges hírforrás az internet és az elektronikus levelezés, célunk ezért elsősorban a figyelem felkeltése a különböző programok iránt, illetve rövid összegzés az érdekesebb eseményekről. Most, első alkalommal, jóleső érzéssel az egész év történéseire is visszatekintünk.
Magyar Radiológia
1.
2.
3.
4.
5.
1.
2.
4.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás