Egy génvariáció lehet a női meddőség egyik oka
2011. AUGUSZTUS 15.
2011. AUGUSZTUS 15.
Egy mutáció a terhességhez szükséges hormon alacsony szintjét okozhatja – olvasható a Human Reproduction oldalain.
Egy génvariáció, mely koleszterin-anyagcsere hibás szabályozását eredményezi, a progeszterontermelést szintén befolyásolja, és felelős lehet a terhesség elmaradásáért. A Johns Hopkins Egyetem munkatársainak vizsgálata mintegy 200 meddő hölgyre terjedt ki, akik mesterséges megtermékenyítési eljáráson estek át. A kutatók kilenc esetben azonosították a SCARB1 nevű génnek változatait. A kilenc hölgy mindegyikénél alacsony progeszteronszintet mértek, mely a korai fázisban a terhesség fenntartásának képtelenségéhez vezet. A problémán sajnálatosan a progeszteronkezelés sem segített.
Dr. Annabelle Rodriguez és munkatársai szerint a SCARB1 gén variációjának előfordulása a teljes népesség 8-13 százalékában tapasztalható. A kutatók kifejlesztettek egy tesztet, melynek segítségével vérből kimutatható a genetikai elváltozás. Mindazonáltal jelenleg erre a típusú meddőségre hatásos kezelés nem létezik.
Meddőséget azonban számos más ismert, és nem ismert tényező okozhat, melyek szerte a világon intenzív kutatás tárgyát képezik.
Forrás: Medipress
Kapcsolódó anyagok: Alternatív koleszterinanyagcsere-út
Sokat költünk fölösleges műtét előtti vizsgálatokra
Számítógépes programmal megjósolható a mesterséges megtermékenyítés sikere
Hírvilág
A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.
Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.
Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).
Hírvilág
Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.
A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.
Hírvilág
A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.
COVID-19
A Covid-19-ről szóló beszámolók a betegség súlyosságától függően, tünetileg leggyakrabban a lázat, a fáradtságot, a száraz köhögést, az izomfájdalmat és a légszomjat említik. Ugyanakkor a szerzők tudomása szerint eddig csak egy tanulmány foglalkozott Covid-19 fertőzötteknél a szag- vagy ízérzékelésben bekövetkezett változásokkal, és 34%-os prevalenciát állapítottak meg a kórházban kezeltek körében. Viszont a tanulmány nem közölt adatot a megváltozott érzékelés idejéről és a többi tünethez való viszonyáról.
A SARS-CoV-2 vírus fertőzés kapcsán még nem ismerjük pontosan a szervezet antitest válaszát, illetve az antitestek kimutatásának klinikai értékét sem tudjuk még felmérni.
Gondolat
Karl Friedrich Hieronymus von Münchhausen báró, német katonatiszt, akinek neve a nagyotmondással forrott össze, 295 éve, 1720. május 11-én született.
Az inzulinrezisztencia több betegség, szindróma pathogenezisében részt vesz, ezek közül a legfontosabb a metabolikus szindróma, a 2-es típusú cukorbetegség, a polycystás ovarium szindróma
1.
2.
3.
Ideggyógyászati Szemle
[A fluoxetint szedő Covid-19-pneumoniás betegeknek nagyobb a túlélési esélye: retrospektív, eset-kontrollos vizsgálat ]4.
5.
1.
Ideggyógyászati Szemle
Diazepam (Valium és Seduxen) hatása a generalizált tüske-hullám EEG mechanizmusra2.
3.
4.
5.
HOZZÁSZÓLÁSOK
0 hozzászólás