Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 4

Egészségpolitika

2015. JANUÁR 28.

A tudósok feltérképezik a vak emberek agyát, hogy jobban megértsék az emberi agy specializációját

A vak emberek agyának aktivitását tanulmányozva a jeruzsálemi egyetem tudósai olyan kérdésekkel kerültek szembe, mint az agyterületek specializációja, hogyan oldunk meg különböző új feladatokat, hogyan képes agyunk alkalmazkodni a gyors kulturális és technológiai változásokhoz a 21. században.

Klinikum

2014. NOVEMBER 05.

Vortioxetin, az új antidepresszívum

ÁGOSTON Gabriella

Az elmúlt két évtizedben a hangulatzavarokra vonatkozó tudásunk jelentősen gyarapodott, ennek ellenére a major depresszió kezelése kihívást jelent napjainkban is. Ennek oka egyrészt a betegség gyakorisága, másrészt – a korszerű antidepresszív szerek ellenére – a major depresszió gyakran krónikussá váló jellege.

Ideggyógyászati Szemle

1987. JÚNIUS 01.

Hormonális változások a nők climacteriumban és involutióban kezdődő endogen psychosisaiban

DR. MOLNÁR Gábor, DR. BAZSÁNÉ Karsai Zsuzsa, DR. TAKÁCS István, DR. SMID István

A szerzők a DSM-III szerint 30 maior depressio, 11 atypusos psychosis és 10 paranoid psychosis miatt kezelt 45-74 éves nő serum FSH-, LH-, prolactin-, ACTH-, oestradiol-, progesteron-, testosteron- és cortisol-koncentrációját vizsgálták RIA-módszerrel.

Ideggyógyászati Szemle

1986. FEBRUÁR 01.

Az elektroshock (ES) hatása a serum FSH, LH, prolactin, ACTH, oestradiol, progesteron és testosteron szintjeire

DR MOLNÁR Gábor, DR TAKÁCS István, DR BAZSA Györgyné

Megfigyeléseink arra utalnak, hogy a trophormonok és sexualsteroidok koncentráció változásai csak feltételezéseket engednek meg a neurotransmitterek viselkedéséről. Az ES és a szomatikus stressz neuroendocrin hatása nagyon hasonló. Adataink szerint is valószínű, hogy a kezelés számos „aspecifikus” neurokémiai interakciót vált ki a központi idegrendszerben. Továbbra is kérdés, hogy ezek közül a hatásmechanizmusban melyik játszik közvetlen szerepet. Az ES krónikus alkalmazása a betegek többségében serkenti az oestradiol képződését, ami postmenopausában előnyösen befolyásolhatja a kórkép alakulását.