Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 4

Lege Artis Medicinae

2022. OKTÓBER 28.

Rezisztens és szekunder hypertoniák

ALFÖLDI Sándor

A hypertonia a cardiovascularis események és halálozás vezető rizikófaktora világszerte. A terápiarezisztens hypertonia esetében a terápia ellenére fokozott a hypertoniával összefüggő cardiovascularis és renalis morbiditás. A valódi terápiarezisztens hypertoniában a szekunder hypertonia prevalenciája rendkívül magas. Mivel az időben történő adekvát kezelés nélkül nemritkán súlyos szövődmények várhatók.

Lege Artis Medicinae

2022. JÚLIUS 18.

A Koragyermekkori Evés-alvászavar Ambulancia klinikai protokollja

SCHEURING Noémi, GULÁCSI Ágnes, ÁGOSTON Olga, SIBA Mónika, STADLER Judit, BALÁZS Krisztina, EGYED Katalin, KECSKEMÉTI Judit, HOLLÓSI Lilla Eszter, DANIS Ildikó, GERVAI Judit, SZABÓ László

A Koragyermekkori Evés-alvászavar Ambulancia a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Madarász utcai telephelyén 2017 januárjában kezdte meg működését. Az ambulancia korszerű interdiszciplináris szemlélettel nyújt segítséget a csecsemők és a 3 év alatti kisgyermekek evéssel és alvással kapcsolatos problémáinak megoldásában. Munkamódszerünk lényege a belgyógyászati és pszichológiai jellegű komplex szakellátás, amely során a szervi okok orvoslása és kutatása kiegészül a pszichoszociális és viselkedési tényezők figyelembevételével.

Ideggyógyászati Szemle

2001. MÁJUS 01.

Az alvászavarok kórélattanáról egyes neurológiai betegségek tükrében

SZŰCS Anna, BÓDIZS Róbert, JANSZKY József, MIGLÉCZI György, HALÁSZ Péter

Az agy megbetegedései az érintett struktúra alvásszabályozásban betöltött funkciójától függő alvási rendellenességet okoznak, ezért az alvászavar „góctünet" lehet.

Ideggyógyászati Szemle

2000. SZEPTEMBER 01.

Poligráfia, poliszomnográfia

KÖVES Péter

A poligráfia (PG) és a poliszomnográfia (PSG) fogalmát Holland és munkatársai írták le, értve alatta több paraméter szimultán felvételi technikáját, elemzésének, értékelésének gyakorlati és elvi szabályait. E módszerekkel mind többször találkozunk a kardiológiai, a gasztroenterológiai, az urológiai diagnosztikában, jóval gyakrabban a neurológiai diagnosztikában, az epileptológiában, a tudatzavarok differenciáldiagnosztikájában, valamint összetett élettani kutatásokban (űrorvostan, munkaélettan).