Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 4

Ideggyógyászati Szemle

2018. JÚLIUS 30.

Korai tapasztalataink thoracolumbalis gerincsérülések minimálinvazív műtéti kezelésével

VARGA Ádám, VERES Róbert, ELEK Péter, MENCSER Zoltán, RIDEG Zoltán, BARZÓ Pál

A szerzők 31 thoracolumbalis gerincsérült minimálisan invazív műtéti ellátásával szerzett tapasztalataikról számolnak be. A betegek orvosi dokumentációját, radiológiai (preoperatív CT és MRI, valamint posztoperatív CT három és hat hónap után) képanyagát retrospektíven elemzik.

Ideggyógyászati Szemle

2013. MÁRCIUS 30.

Minimálisan invazív, instrumentált gerincsebészeti technika alkalmazása degeneratív vagy traumás eredetű ágyéki betegségekben

SCHWARCZ Attila, KASÓ Gábor, BÜKI András, DÓCZI Tamás

Az elmúlt évtizedben a gerincsebészet területén paradigmaváltás következett be. A minimálisan invazív technikák egyre nagyobb teret hódítanak és szerepük egyre kevésbé kérdőjelezhető meg.

Ideggyógyászati Szemle

2003. FEBRUÁR 20.

Gerincstabilizációs műtétek osztályunkon 1989-2002

HÁVEL János, GÖBÖL László, GÖRÖMBEY Zoltán, KISS Tibor, LAJKÓ Albert, VALÁLIK István, VIOLA Árpád, JULOW Jenő

Az irodalomban található adatokkal történő összehasonlítás igényét szem előtt tartva a szerzők retrospektív áttekintést nyújtanak a budapesti Szent János Kórház Idegsebészeti Osztályán 1989 és 2002 között végzett gerincfixációs műtétekről. A 37 ágyas osztály idegsebészetileg Buda egymilliós lakosságát látja el. A fent említett 13 év során 156 000 sérültből az osztályon 9360 neurotraumatológiai esettel foglalkoztak, 560 közülük gerincsérült volt. Utóbbiak mellett nem traumás casusok ellátása is történt gerincdaganatos, gyulladásos, degeneratív és instabilitással járó esetekben.

Ideggyógyászati Szemle

1983. OKTÓBER 01.

Tapasztalataink korszerű, vízoldékony kontrasztanyagokkal végzett myelográfiák kapcsán

DR KENÉZ József, DR CSANDA Endre

Közleményünkkel fel akarjuk hívni a figyelmet a modern kontrasztanyagokkal végzett myelográfiás vizsgálatokra, azok hasznosságát a bemutatott esetekkel és a táblázatokban közölt eredményekkel kívánjuk demonstrálni. A vizsgálati módszer részletes ismertetésével azt szeretnénk elérni, hogy ezt, a véleményünk szerint igen értékes vizsgálatot széles körben alkalmazzák hazánkban mindenütt, ahol organicus idegbetegségek, orthopaediai és rheumatológiai betegségek, gerinctraumák diagnosztikájával és gyógyításával foglalkoznak. A közölt módszerek kis találékonysággal úgyszólván valamennyi nagyobb röntgenosztály felszereltségéhez adaptálhatók. A jelenlegi beszerzési lehetőségek mellett a találékonyságra amúgy is nagy szükség van.