Részletes keresés

Kérjük, állítsa be a paramétereket!


 

Találatok száma: 5

Nővér

2018. DECEMBER 30.

Hason fektetett beteg ápolása

KISS Eszter

A súlyos heveny légzési elégtelenség nagy mortalitású betegség. Az akut respirációs distressz szindrómára (ARDS) számos alapbetegség, így szepszis szövődményeként meghatározhatja a betegség kimenetelét.

Nővér

2018. ÁPRILIS 30.

Biztonságos átadás - Betegátadás fejlesztésének lehetőségei

SINKA Lászlóné Adamik Erika, BÖCSKEI Anna, VASS Zsolt, GÖBÖLY Ágnes

A betegátadás során elkövetett hibák, tévedések, felejtések komoly következményekkel járhatnak, ugyanakkor megfelelő módszerekkel ezen problémák száma jelentősen csökkenthető. Ezért is tartottuk fontosnak, hogy kialakítsunk egy olyan módszertant, melynek segítségével megismerhetjük jelenlegi működésünket.

Hírvilág

2011. OKTÓBER 23.

Álom és intézményesült elhárítás - konferencia beszámoló

Pszichoanalízisen belül számtalan belső irányzat létezik, ismeretanyaga hatalmas. Freud egyébként sokáig úgy tekintett Budapestre, mint a pszichoanalitikus mozgalom lehetséges központjára.

Ideggyógyászati Szemle

1986. JÚLIUS 01.

Neuroticizmus vizsgálata gyógytestnevelésre kötelezett serdülőknél

DR CSORBA János, DR ZÖLD Bálint, ÁBRAHÁM Ibolya, UZSOKI Borbála

Az előadás előbb kitér a testi defektussal összefüggő neurózisterheltség kutatásának eddigi irodalmára, majd 86 15—18 éves gyógytestnevelésre kötelezett serdülő szakközépiskolás lány klinikai neurózistesztekkel felvett adatait hasonlítja össze 88 életkorban, nemben, edukációban azonos fiatal tesztanyagával. A felhasznált kérdőívek: Juhász—Kopp-féle neurózis-kérdőív, Sympton Checklist (Hopkins) és a szorongás-skála (Taylor) hazai adaptált változatai és Eysenck Junior Personality Inventory kérdőíve. A vizsgálat összehasonlítja aneurózispontszámokat és az interpretálható disstress-tényezőket a két populáció, valamint életkori alcsoportjaik (15—16, ill. 17—18 évesek) vonatkozásában, közli a T-próba, ill. faktoranalízis eredményeit, valamint következtetéseket von le a klinikai kérdőívek használhatóságáról.

Ideggyógyászati Szemle

1984. SZEPTEMBER 01.

A Brief Psychiatric Rating Scale és a Fischer Symptom Checklist-Neuroleptika alkalmazásával nyert tapasztalatok elemzése

DR. BARTKÓ György, DR. BÉKÉSY Mariann

A szerzők a BPRS-t és az FSCL-NL-t szimultán használták schizophrén betegek tüneti képének felmérésére. A BPRS-t különböző diagnosztikai csoportokba tartozó elképzelt, tipikus esetek tünetbecslésére is alkalmazták. Mindkét skála inter-rater reliabilitása az összpontszám tekintetében megfelelő értéket mutatott, míg néhány tétel szintjén alig elfogadható. Mindkét skála alkalmas a psychopatológiai állapotkép globális és többé-kevésbé részletesebb értékelésére is és érzékenyen tükrözi a farmakoterápiás kezelés hatására bekövetkező tüneti kép változását. Az eredmények értékes támpontot nyújtanak arra vonatkozóan, hogy nagyobb számú vizsgáló személy részvételével megrendezett tünetbecslési trainingen, mely szempontokat kell majd különös figyelemben részesíteni, a tünetbecslés homcganitásának javítása érdekében.