Hírvilág

Veszélyeztetett, védett állatok irtása gyógyászati célra

2012. JÚNIUS 26.

Szöveg nagyítása:

-
+

Medvemancsokra, tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant a rendőrség a dél-kínai Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm területen. A Hszinhua hírügynökség keddi jelentése szerint a védett állatokat, illetve azok testrészeit három helyi ember szerezte be a kínai-vietnámi határvidéken. A hatóságok az állatmaradványokat három hónapos nyomozás után találták meg egy raktárban, értékük 20 millió jüan (hozzávetőleg 600 millió forint) körül lehet. Magukat a gyanúsítottakat Nanningban, egy bérelt lakásban vették őrizetbe. A rendőrség megítélése szerint a medvemancsokhoz legkevesebb 43 fekete medvét kellett megölni. A már élettelen pikkelypáncélzatú emlősök, a tobzoskák és a teknősök maradványait hűtőszekrényekben tárolták. Az állatokat valószínűleg Vietnámból csempészték az országba, majd főleg Nanningban, Kantonban és Kunmingban értékesítették azokat. A kínai-vietnámi határon az elmúlt évben több olyan csempészési ügyben jártak el, amelyben kígyókat, kobrákat és teknősöket hoztak illegálisan Kínába. A szóban forgó veszélyeztetett és ezért védett állatok maradványait egyrészt étkezési célokra, másrészt a kínai hagyományos gyógyászatban használt orvosságok alapanyagához keresik. Tavaly három orosz és egy kínai állampolgár csaknem 450 medvemancsot próbált az orosz Távol-Keletről Kínába csempészni, ahol a medvetalpból készült ételek drága és különleges csemegének számítanak, de a medvemancs évezredek óta alapanyaga a tradicionális gyógyszereknek is. A Traffic elnevezésű nemzetközi vadvédelmi hálózat szerint az elmúlt években a hatalmas kínai kereslet miatt Kambodzsa, Vietnám és Laosz területén gyakorlatilag kiirtották a tobzoskákat, amelyek egész Ázsiában védettek. MTI 2012. június 26., kedd

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

LAPSZEMLE eLitMed

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus vázolja fel e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Ember és környezet

Az antibiotikum-rezisztencia mérsékléséhez meg kell haladnunk az emberközpontúságot

Az antibiotikum-rezisztenciát gyakran keretezik az „Egy Egészség koncepción” keresztül – azaz olyan problémaként, amely az ember, más állatok és a környezet egészségének az egységével kapcsolatos.

Hírvilág

„Richter Gedeon Remény Háza”

Egészségügyi ellátást, felvilágosító foglalkozásokat és menedéket nyújtó központ épülhet hátrányos helyzetű, veszélyeztetett nők számára a Richter támogatása révén Mali fővárosában, Bamakóban.

Hírvilág

Hétvégi lapszemle: óvakodj a bambuszpatkányoktól!

LAPSZEMLE eLitMed

A rák megelőzésének új iránya, az otthoni rendrakás 22-es csapdája, a Covid-19 kitörésében szerepet játszó egzotikus állatok és a csokoládé felmentése a pattanások okozásának vádja alól; növekvő szuicidhajlam a magyar fiatalok körében. Hétvégi lapszemle – külföldről és itthonról.