Hírvilág

Pulzus- és a légzésszám mérés webkamerás tablettel

2011. NOVEMBER 23.

Szöveg nagyítása:

-
+

Olyan számítógépes alkalmazást mutattak be novemberben, amely távolról méri a szívritmust és a légzés ritmusát úgy, hogy erre a tábla-számítógép kameráját használja fel. Ez az áttörést jelentő új technológia lehetővé teszi, hogy az emberek egyszerű és diszkrét módon otthon végezzenek mérést. A Royal Philips mérnökei által kifejlesztett technika azt használja ki, hogy a szívverés kisebb változásokat hoz létre az arc színében. Ezek a változások szabad szemmel nem láthatóak, de a létrehozott szoftverrel az iPad 2 (a fejlesztésben ezt a tabletet használták) kamerája érzékeli a "mikro-elpirulásokat," s ezáltal méri a szívfrekvenciát. A légzés esetében a helyzet egyszerűbb volt, hiszen amikor ki-be lélegzünk, a mellkas fel és le mozog. A fejlesztett szoftverrel a kamera követi és számlálja a mellkas mozgásait. Az alkalmazás egyelőre még csak az iPad 2 felhasználóknak kínálja a lehetőséget az egyszerű és kényelmes otthoni mérésre, s a képernyőn levő szívverésünkkel és légzésünkkel kapcsolatos adatokat – mint oly sok minden mást is – azonnal megoszthatjuk a Facebook, Twitter vagy e-mail segítségével. A szoftveres kamera mérési technológia kifejlesztése három évig tartott. Az észlelési koncepció egyszerű, ám a valós idejű videó képek feldolgozása mégis nagy technikai kihívást jelentett. Bár a szoftvert egyelőre nem javasolják alkalmazni diagnosztizálásra, klinikai mérésekre, monitoringra, illetve a döntéshozatalban, nyilvánvaló, hogy a perspektívák rendkívül biztatóak. Szemlézte: elitmed.hu, Kolin Péter Forrás: https:// https://www.vitalsignscamera.com

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

LAPSZEMLE eLitMed

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus vázolja fel e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Klinikum

Csökkentett dózisú szisztémás thrombolysis masszív tüdőembóliában

A tüdőembolia potenciálisan életveszélyes kórkép, mely korai diagnózist és terápiát igényel. A thrombolyticus terápia gyakran alkalmazott masszív tüdőembóliával jelentkező betegek esetében.

Klinikum

Akut obstruktív hydrocephalus

Az American Heart Association (AHA) irányelvei alapján sikeres újraélesztést követően (return of spontaneous circulation, ROSC) a komatózus betegeknél 24 órán belül natív koponya-CT-vizsgálat javasolt, mely a keringésmegállást követő neuroprognosztikáció részét képezi.