Hírvilág

H1N1-influenza és oltások: miért?

2011. AUGUSZTUS 15.

Szöveg nagyítása:

-
+

1. Ki vizsgálja az oltás késői hatásait, következményeit? Autizmus, pánikbetegség, magatartászavarok, immunológiai betegségek stb. 2. Miért hallgat az illetékes szakma az oltásról és az indikációról? Az infektológiai szakmai kollégium, a Klinikai Védőoltási Tanácsadó szakemberei, a virológusok véleményére is kíváncsi lennék, mert egyelőre csak az ÁNTSZ (felügyeleti szervünk) leiratait kapjuk meg, de azok is rendszeresen változnak. 3. Miért nem küldhet mintát laborba a háziorvos a vírus azonosítása céljából? Így csak becsült adatokat tudhatunk meg, sohasem lesz pontos kép a járványról. 4. Miért nem hozzák nyilvánosságra az oltóanyag összetételét? Legalább annyit szeretnék tudni, hogy egész vírust tartalmazó oltóanyagról van-e szó, vagy split (hasított vakcináról). Ez előbbi engedélyezett-e az Unió országaiban? 5. Ha az egészségügyi asszisztencia is engedélyt kap az oltóanyag beadására, akkor kezelheti a fellépő szövődményeket is? 6. Mindent be kell vetni az oltóanyag felhasználásáért? 7. Miért lehet Magyarországon büntetlenül pánikot kelteni? Forrás: MOK Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos Szerk. megj.: Az eLitMed portál nem kíván senkit semmilyen irányban befolyásolni. Független, tárgyilagos hírforrásként teret adunk minden véleménynek, hiszen célunk Olvasóink hiteles, alapos és pontos informálása. A megszerzett ismeretek birtokában a döntés - ez esetben, hogy felveszi- e az oltást Ön és családja- most is az Olvasóé!

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

LAPSZEMLE eLitMed

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus vázolja fel e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Járványügy

Megfigyelt/várt-arány és negatív szövődmények Covid után

SZEMLE eLitMed

Két nagy vizsgálat eredménye látott napvilágot az elmúlt hetekben a Covid-ellenes oltások kívánatos és nemkívánatos mellékhatásaival kapcsolatban. A Vaccine tanulmánya 99 millió beoltott személy, míg a Heart cikke 10 millió beoltott és ugyanannyi nem beoltott, megbetegedett személy adatain alapul.

Hírvilág

Hétvégi lapszemle: Útmutató a haldokláshoz kezdőknek

LAPSZEMLE eLitMed

Torokrákban szenvedő férfi útmutatót írt a haldokláshoz; a lakhatási bizonytalanság hatása a fiatalok egészségére; 2024 táplálkozási trendjei; ne higgyünk minden tudományosnak látszó szövegnek. Hétvégi lapszemle – külföldről és itthonról.

PharmaPraxis

Az egészségügyi kockázatértékelés hozzájárul a praxis fenntarthatóságához

Milyen haszonnal jár az egészségügyi kockázatértékelés bevezetése egy időpontalapú modellt alkalmazó közforgalmú patika munkafolyamatába?