Egészségpolitika

MyAsthma okostelefon alkalmazás

2013. JANUÁR 29.

Szöveg nagyítása:

-
+

A MyAsthma az Egyesült Királyság első, ingyenes, személyre szabott egészségügyi okostelefon szoftver-alkalmazása. Abból a célból hozták létre, hogy segítse a tizenkét évnél idősebbeket asztmájuk jobb kontroll alatt tartásában. Az alkalmazás lehetővé teszi a mindössze 30 másodperces Asthma Ellenőrző Teszt ( Asthma Control Test™ - ACT) elvégzését, amelyet a terület vezető szakértői dolgoztak ki; megkönnyíti az asztmás betegek számára állapotuk felmérését, melyet egy könnyen érthető pontszámmal fejez ki. Bár sok beteg kap kezelést asztmájára, egy, a közelmúltban végzett felmérés azt mutatja, hogy az Egyesült Királyságban csaknem az asztmások 50%-a nincs orvosi ellenőrzés alatt. A MyAsthma új technológiával helyettesíti a hagyományos asztma menedzselést, személyre szabott napi tervvel segíti a betegeket asztmájuk hatékonyabb kezelésében. "A MyAsthma izgalmas új technológiát használ, segít a pácienseknek, hogy jobban megértsék és ellenőrizzék krónikus betegségüket. A MyAsthma alkalmazást a gondozók, különösen a szülők is hatékonyan felhasználhatják, és egy nagyszerű módja annak, hogy az idősebb gyerekeket megtanítsa arra, hogy milyen fontos állapotuk folyamatos kontrollálása. Ez olyan szokássá válhat, amelyet megőrizhetnek felnőtté válásuk során, s ezzel jelentős és pozitív lépés tehető az asztma jövőbeni ellátása javításában, "mondta Dr. Mike Thomas, a University of Aberdeen tudományos főmunkatársa. "A betegek önellenőrzésének hosszú távú eszközös segítése nem csak javuló egészséget, de költségmegtakarítást is eredményez." Az asztma szakértők által, viselkedés pszichológus bevonásával tervezett szoftver lokális információkat jelenít meg az asztma tüneteit erősítő hatásokról, amilyen például a pollenkoncentráció, a levegőszennyezettség, és az időjárás. Lehetővé teszi, hogy a betegek nyomon kövessék az ACT pontszám időbeli alakulását, valamint tartalmaz egy könyvtárat is, az asztmával kapcsolatos hasznos információkkal. A beépített algoritmus személyre szabott üzeneteket generál az illető ACT pontszáma és egyéni profilja figyelembe vételével. A GlaxoSmithKline által létrehozott MyAsthma kényelmes és könnyen használható, és abban is segít, hogy tájékozottabb és ennek következtében informatívabb párbeszédet folytathasson a beteg a konzultációk során az egészségügyi szakemberrel. Szemlézte: elitmed.hu, Kolin Péter Forrás: https://www.ehealthnews.eu/

HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Egészségpolitika

Módosításra szorul az új egészségügyi jogállásról szóló törvény

Mindenképpen módosításra szorul az új egészségügyi jogállásról szóló törvény – állították egybehangzóan munkajogász szakértők egy, az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényről szervezett videókonferencián. Ahogy elfogadhatatlan ennyire méltatlan, elkapkodott, kidolgozatlan és indokolatlanul nehéz körülményeket teremteni, és ilyen választásra kényszeríteni valakit az élethivatását illetően.

Egészségpolitika

Gyerekek és gyermekeket várók, tervezők – szabad-e oltani?

Úgy tűnik ebben a hazai álláspont egyértelmű, de számos országban már kismamákat oltanak. A jelenlegi szakértői vélemények szerint az mRNS-oltások nem veszélyesek a terhes kismamákra, de klinikai kísérletek hiányában ezt mégsem lehet százszázalékos biztonsággal állítani. Magyarországon éppen ezért nem ajánlják az oltást várandósoknak, de az Egyesült Államokban, Izraelben, vagy Angliában a kismamákra bízzák a döntést. Gyermekeknek egyelőre sehol sem adnak vakcinát.

Egészségpolitika

Már a csecsemőknél is diagnosztizálható a lelki zavar

Szülés körüli depresszió, az újszülött alvási, étkezési, figyelem zavara, a sok sírás, megannyi jelzés, amivel foglalkozni kell. A korábbi teóriákkal szemben nemcsak két éves kor után, hanem már egészen korai időszakban is figyelni kell és diagnózis is felállítható a kisbaba lelki problémájáról. A témában először rendeztek a napokban nemzetközi konferenciát Magyarországon, ahol több mint 240 előadást tartottak az érintett területek neves szakemberei.

Egészségpolitika

Szakmai javaslat a Covid-19-járvány okozta tömeges megbetegedések és halálozások csökkentése érdekében hozandó intézkedésekre a negyedik hullámban

Tisztában vagyunk azzal, hogy a járvány elleni védekezésbe már mindenki belefáradt. Mégis, egészségügyi szakemberként tudjuk, hogy a Covid-19-járvány 4. hulláma során sem lesznek elkerülhetők a racionális korlátozó intézkedések. Hazánk jelenlegi átoltottsági szintjén a nyájimmunitás kialakulásával egyelőre nem számolhatunk, az ismét erősödő járvány a következő hónapokban több ezer áldozattal jár majd, elsősorban az oltatlanok között. Le kell számolnunk azzal a tévhittel is, hogy a beoltottság önmagában teljes biztonságot jelent! A hamis biztonságérzet az oltottak körében, a kiegészítő védelmi szabályok sutba dobása a járvány fellángolásának a melegágyát képezi az átoltottság mai szintje mellett.

Egészségpolitika

Oltásellenesség - a 10 legnagyobb egészségügyi veszély egyike

Az Egészségügyi Világszervezet (World Health Organization, WHO) újabb 5 éves tervében összegyűjtötte az egész világot érintő egészségügyi veszélyeket. A lista az oltásokkal megelőzhető fertőzések elterjedésétől a gyógyszereknek ellenálló kórokozókon és a túlsúlyon át a környezetszennyezésig és a klímaváltozásig számos komoly és sürgős megoldásra váró problémát ölel fel. Ezzel közel egy időben, Amerikában több mint 26 ezer iskolásnak nem engedték meg az iskolakezdést, mert nem voltak beoltatva. Magyarországon a védőoltási rendszer szinte egyedülálló.

Kapcsolódó anyagok

PharmaPraxis

A fenntartó asztma-kezeléssel kapcsolatos adherencia: 6 hónapos prevalencia az USA egy közforgalmú patikaláncának adatai alapján

A gyógyszerszedéssel kapcsolatos rossz adherencia a 21. században világszerte az egyik legfontosabb és legdrágább egészségügyi probléma. Alapvetően fontos az asztma-medikációval kapcsolatos adherencia javítása is, aminek része kell legyen a gyógyszertár-centrikus intervenció kialakítása is, mivel egyéb vizsgálatok eredményei arra utalnak, hogy minél több időt töltenek el az egészségügyben dolgozók a betegekkel, ezen belül minél többet foglalkoznak az adherenciával kapcsolatos kérdésekkel, annál jobb lesz a betegek terápia-követése.

Egészségpolitika

Telemedicina – az adatvédelem kulcskérdés

A kezelt COVID-19 betegek orvosi nyilvántartásainak elemzése hozzájárulhat a jövőbeli megelőzési és kezelési megoldásokhoz, valamint potenciálisan felgyorsíthatja a vakcina előállításának folyamatát. Ezért minden adat fontos, és a lehető legjobb eredményeket lehet elérni, ha minden nemzet együtt dolgozik a megosztott adatbázissal—fogalmaznak a cikk szerzői, akik hangsúlyozzák: a személyes adatok felhasználásával járó előnyökön kívül viszont számos hátránya is lehet adatvédelmi szempontból. Így nagyon fontos egyensúlyt teremteni a személyes védelem és az adatok hasznos felhasználása között.

Idegtudományok

Teleneurológia

Az egészségügyi szakemberek napjainkban minőségi neurológiai ellátást biztosíthatnak teleneurológia révén, írja az Amerikai Neurológiai Akadémia szakértői csapata a Neurology című folyóiratban. A munkacsoport standardizált kurrikulumot adott ki azzal kapcsolatban, hogyan kellene képezni a neurológusokat a telekommunikációs neurológia területén.

Hírvilág

A hazai egészségügy egészét érintő telemedicina-fejlesztéseket hozott a projekt, amelyben a Szegedi Tudományegyetem is partner volt

A betegellátásban egyre nagyobb szerepet kapó digitalizáció állt a fókuszában annak az 5 éves projektnek, amely 2017-ben indult a Szegedi Tudományegyetem részvételével. 18 telemedicina-alkalmazást fejlesztettek, angol és magyar nyelvű akadémiai kutatási eredményeket publikáltak és hosszú távon fenntartható, üzleti modelleket dolgoztak ki a konzorcium tagjai.

Hírvilág

Egészségügyi informatika otthon

Több telemedicina, kevesebb kórházi beteg?